– Jaka jest dzisiaj skala Twojego biznesu? – brzmi pytanie redaktora. – Na dzień dzisiejszy posiadamy na własność kilkadziesiąt nieruchomości na wynajem. Są to głównie nieruchomości konwertowane ze zwykłych domów na pokoje 10-12 metrów kwadratowych plus do tego łazienka ekstra 2,5 metra, czyli takie mikrokawalerki ze wspólną kuchnią. Takie domy generują średnio od 15 do 27 tysięcy funtów na czysto rocznie – odpowiada Dawid Dowbusz.
Dobromir Sośnierz: Wchodzimy w to jak dzik w kartofle! Mamy PAKIET BIZNES VIP TURBO EKSTRA PLUS!
Inwestycje w nieruchomości
– Zbudowaliśmy portfolio kilkudziesięciu tego typu nieruchomości. Potem pojawiły się ambicje, żeby robić coś innego, niekoniecznie coś, co ma tak samo dobre zwroty, ale na pewno jest większym wyzwaniem, więc poszedłem w kierunku kupowania nieruchomości komercyjnych, które zmieniamy na mieszkania i zostawiamy sobie na wynajem. Był też projekt deweloperski, gdzie wybudowałem osiedle przy pomocy wielu osób – mówi pan Dowbusz.
Dawid Dowbusz wykłada kawę na ławę i porównuje Polskę do Anglii
– Kawa na ławę! Czy rzeczywiście w Wielkiej Brytanii łatwiej prowadzi się biznes? Lepiej robi się tam interesy, że to jest kraj do biznesu, a nie tak, jak w Polsce, gdzie jak wiemy wszyscy generalnie narzekają – stawia kolejne pytania redaktor. – Jeżeli chodzi o same podatki, to z tego, co ja słyszę, nawet w Polsce są niższe, ale prostota prowadzenia tego biznesu po prostu miażdży. To jest nie do porównania. Ja kupuję domy, prowadzą biznesy i nie muszę w ogóle wychodzić z domu. Nawet nie wiem jak wygląda urząd – ocenia Dawid Dowbusz.
Jak wygląda prowadzenie biznesu w Anglii?
Prowadzenie biznesu w Anglii jest uważane za jedno z najbardziej przyjaznych dla przedsiębiorców w Europie. W kraju panuje silna kultura biznesu, a rząd stara się stworzyć jak najlepsze warunki do prowadzenia działalności gospodarczej. W Anglii działają liczne instytucje, takie jak British Business Bank czy UK Trade & Investment, które wspierają rozwój małych i średnich przedsiębiorstw. Anglia jest też jednym z najważniejszych centrów finansowych na świecie, co oznacza, że dostępność do kapitału jest tam bardzo wysoka. W kraju działają liczne instytucje finansowe, takie jak banki, fundusze inwestycyjne i firmy private equity, które są gotowe inwestować w rozwijające się przedsiębiorstwa. Jedną z największych zalet prowadzenia biznesu w Anglii jest też jej otwarty i przyjazny charakter. W kraju panuje silna tradycja wolnego handlu i swoboda działalności gospodarczej, co sprzyja rozwojowi przedsiębiorczości. W Anglii jest też duża liczba specjalistów z różnych dziedzin, co umożliwia łatwy dostęp do wiedzy i usług potrzebnych do prowadzenia biznesu. Podsumowując, prowadzenie biznesu w Anglii jest bardzo korzystne ze względu na silne wsparcie ze strony rządu, łatwy dostęp do kapitału, przyjazny klimat dla przedsiębiorców i dostępność wiedzy i usług. Wszystko to sprawia, że Anglia jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do prowadzenia biznesu.
Sławomir Mentzen: Najodważniejszy biznes w Polsce?! 20 mln zlotych dzięki marce osobistej?!
Źródło: namzalezy.pl (YouTube)
To nie jest Polska ale PRL bis z socjalistami przy korycie. I tu jest cala odpowiedź
Bardzo ciekawa rozmowa z przedsiębiorczym Polakiem w UK. I cieszę się bardzo, że widzę bardzo intrygujący Głos z “nam zależy”.
To siedż tam i kombinuj na tych “kawalerkach” 12m2 ze wspólną kuchnią, i spełniaj program globalistów- nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy.