– W związku z tym, iż australijskie banki konsekwentnie przechodzą na transakcje cyfrowe, w całym kraju, w szybkim tempie znikają bankomaty i oddziały banków. W ostatnich latach w Australii zamknięto ponad pół tysiąca oddziałów bankowych i usunięto około czterech tysięcy bankomatów. Na pierwszy rzut oka te zdarzenia nie wydają się groźne dla Europejczyków – ostrzega Grzegorz Płaczek.
Chcą nam zabrać gotówkę, czyli plany globalistów!
– Problem jednak w tym, że machina ruszyła i globaliści zrobią wszystko, żeby odebrać nam gotówkę. A jeśli pozwolimy na wycofanie gotówki także w Polsce, to nawet za najprostsze zakupy będziesz musiał już zawsze płacić kartą. Nie zapłacisz już gotówką za korepetycje z matematyki, ziemniaki od lokalnego rolnika, a w Kościele w niedzielę na Mszy Świętej zamiast wrzucać gotówkę do koszyczka, ministrant podstawi Ci terminal – przewiduje youtuber.
Już nie dorobisz do wypłaty po godzinach
– Z „dorobieniem do pensji po godzinach” także będzie problem. Rząd chce przejąć całkowitą kontrolę nad Twoim budżetem. A gdy już do tego dojdzie, to niemal pewne, że banki i politycy będą chcieli się dowiedzieć (analizując Twoje transakcje), czy właśnie kupiłeś bułki dla córki, czy może zdecydowałeś się na zakup kolczyków dla kochanki. Pamiętaj także, że każdy sprzedawca płaci procent od każdej transakcji kartą – dodaje Płaczek.
Cenzura w Polsce i na świecie
W Polsce, podobnie jak w innych krajach, cenzura była stosowana w różnych okresach historycznych, zarówno w formie prewencyjnej, jak i represyjnej. Wspomniany przez Grzegorza Płaczka urząd cenzora istniał już w starożytnym Rzymie, gdzie jego zadaniem było czuwanie nad moralnością obywateli. W Polsce cenzura była stosowana w okresie zaborów, a także podczas rządów komunistycznych, gdzie służyła do kontroli informacji i wpływania na opinię publiczną.
Wolność słowa gwarantowana jest przez Konstytucję, a jak jest obecnie…
Obecnie w Polsce, podobnie jak w innych demokratycznych krajach, wolność słowa jest gwarantowana przez Konstytucję. Jednak, jak podkreśla Grzegorz Płaczek, wciąż istnieją próby ograniczania tej wolności. Przykładem może być wprowadzenie przez rząd ustawy o ochronie praw autorskich i własności intelektualnej, która została skrytykowana jako próba ograniczenia wolności słowa i swobody wypowiedzi w Internecie.
Ponadto, jak zauważa Grzegorz Płaczek, najwięksi giganci i portale społecznościowe wraz z rządami państw wymyślili grupy niezależnych weryfikatorów, którzy mają za zadanie moderować treści publikowane w Internecie. Chociaż cenzura ta ma charakter prewencyjny, to jednak wciąż wywołuje kontrowersje i jest krytykowana jako naruszająca wolność słowa i swobodę wyrażania opinii.
Oni chcą ograniczyć nasze prawa i naszą prywatność
Należy jednak pamiętać, że wolność słowa nie jest absolutna i może być ograniczana w celu ochrony innych praw i interesów, takich jak ochrona prywatności, zapobieganie dyskryminacji, walka z nienawiścią czy ochrona porządku publicznego. Jednak każde ograniczenie wolności słowa musi być ściśle uzasadnione i proporcjonalne do celu, jaki ma osiągnąć.
Warto zwrócić uwagę na to, że kwestia cenzury i wolności słowa jest szczególnie ważna w czasach pandemii koronawirusa, kiedy to wiele informacji i teorii spiskowych pojawia się w Internecie. Grzegorz Płaczek zwraca uwagę na fakt, że w ostatnich latach to grupy niezależnych weryfikatorów i portale społecznościowe zaczęli moderować treści związane z koronawirusem. Jest to próba zapobieżenia rozprzestrzenianiu się dezinformacji i teorii spiskowych, które mogą szkodzić zdrowiu publicznemu.
Cenzura i brak wolności słowa! Witamy w Polsce
Wszystko to pokazuje, że kwestia cenzury i wolności słowa jest bardzo skomplikowana i wymaga rozważenia różnych interesów i wartości. Wolność słowa jest fundamentalnym prawem jednostki, ale równocześnie musi być brana pod uwagę ochrona innych wartości i interesów, takich jak bezpieczeństwo publiczne, prywatność czy walka z nienawiścią.
Warto zwrócić uwagę na to, że w dobie internetu, gdzie każdy może publikować treści i wyrażać swoje opinie, ważne jest dbanie o jakość informacji, zwłaszcza w takich dziedzinach jak nauka, zdrowie czy polityka. W tym celu można stosować różne narzędzia, takie jak weryfikacja informacji, moderacja treści czy fakt-checking.
Oni nie wiedzą, że wolność słowa to podstawa demokracji
Ważne jest, aby cenzura, jeśli już jest stosowana, była przeprowadzana zgodnie z prawem i zasadami demokratycznymi. Ograniczenia wolności słowa muszą być uzasadnione i proporcjonalne do celu, jaki ma być osiągnięty. Warto zwrócić uwagę na to, że wolność słowa jest jednym z fundamentów demokracji i należy ją chronić i bronić przed próbami jej ograniczenia czy naruszania.
Grzegorz Płaczek: Polski sejm właśnie sięgnął rynsztoka!
Źródło: #ToSieSamoKomentuje (YouTube)
Nie bywam na portalach społecznościowych oraz na tych stronach ,gdzie trzeba się logować. Nie posiadam żadnych kart a emeryturę przynosi mi listonosz. Jest to moja wyłącznie decyzja. Nikt nie będzie wyliczał mnie z moich pieniędzy. Nie wyobrażam sobie wirtualnego pieniądza. Dopóki będę mogła , będę gotówki broniła jak Niepodległości.