Jan Pospieszalski

Jan Pospieszalski: Retoryka wojenna, ciągłe mówienie o walce, jak na froncie, miała usprawiedliwiać wszystko – Warto Rozmawiać [WIDEO]

przez | 3 grudnia 2021

– Ta wojenna narracja, ten stan wojny, utrzymywany w mediach oczywiście, usprawiedliwia wszystko. Ograniczenie wolności, o czym mówił mój przedmówca, ograniczenie swobód obywatelskich, zamknięcie gospodarki, zamknięcie kultury, kościołów, edukacji. Zmiany prawa albo obchodzenie tego prawa, albo łamanie tego prawa jakimiś takimi protezami typu rozporządzenia, czy na przykład hasła wypowiadane na konferencji prasowej, które stawały się obowiązującą normą – mówi Jan Pospieszalski.

– Zwolnienie z odpowiedzialności również za błędne decyzje urzędników i lekarzy! Klauzula „dobrego Samarytanina”, przecież ona została przegłosowana stosunkowo szybko, od momentu wprowadzenia tak zwanego „stanu pandemii” – dodaje dziennikarz.

– No i w końcu ta wojna, ten stan wojenny usprawiedliwia zarządzanie informacją. A w tym kontekście ja pozwolę sobie przypomnieć pewną sentencję amerykańskiego polityka Hirama Johnsona, który zauważył, że „pierwszą ofiarą wojny jest prawda:. W związku z tym uruchomiono cenzurę – zauważa Jan Pospieszalski.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.7 / 5. Liczba ocen. 156

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
renata

pospieszalski najlepszy dziennikarz reszta nawet mu do piet nie dorasta prawdomowny ja mu ufam bezgranicznie i podzielam jego poglady

Antoni

Sługus kleru.

Gosc

Chyba jedyny dziennikarz, któremu można wierzyć. Na 1000%. I można poprzeć jego przemyślenia bez sprawdzania

bodek

ma raacje