Izrael

Żądania Izraela wobec Polski. Mowa o wstrzymaniu nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego

przez | 25 czerwca 2021

Ned Price, który jest rzecznikiem resortu dyplomacji, negatywnie wypowiada się o działaniach polskiego rządu. Chodzi o zaprzestanie prac w związku z nowelizacją kodeksu postępowania administracyjnego. To wywołało znaczną reakcję Izraela. Wszystko odnosi się do zwrotu mienia żydowskiego. Dotyczy to spadkowego mienia.

Ned Price zamieścił na Twitterze taki oto wpis:

Sprawy związane z restytucją, które dotyczą okresu Holocaustu, muszą być właściwie rozwiązane. Chodzi o sprawiedliwość dla wszystkich ofiar. Decyzja polskiego parlamentu jest krokiem w złym kierunku. Tej ustawy nie można posuwać dalej i apelujemy o to.

Także Izrael nie zgadza się z reakcją oraz decyzją polskiego rządu. Chodzi o to, aby nie zamykać drogi dla osób, które ocalały z Holocaustu i dochodzą swoich roszczeń. Jair Lapid, który jest szefem Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela, powiedział, że nie wolno zepsuć stosunków Izraela z Polską. To prawo jest „hańbą” – uważa Lapid.

Według publikacji oświadczenia polskiego MSZ, strona izraelska nie ma racji, gdyż nie zna szczegółów faktów oraz polskiego prawa.

0 Udostępnień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *