Leszek Szymowski

Agenci SB kontra JAN PAWEŁ II. Szymowski UJAWNIA komunistycznych agentów w WATYKANIE! Kto był kim? [WIDEO]

przez | 8 sierpnia 2021

Dr Krajski prowadzi ciekawą dyskusję z dziennikarzem śledczym Leszkiem Szymowskim. Rozmowa dotyczy tego, które osoby były agentami Służby Bezpieczeństwa w Watykanie i które z tych osób były blisko papieża Jana Pawła II. Leszek Szymowski intensywnie zajmuje się polską historią oraz ją odkłamuje. Wie wiele na temat działań Służby Bezpieczeństwa w czasach PRL-u. Szymowski dociera do informacji, do których nikt wcześniej nie dotarł.

Agentura w kościele oraz agentura w Watykanie to ważne tematy, o jakich musimy mówić. Powinniśmy o tym pamiętać, gdyż to dotyczyło kwestii niezwykle ważnych dla Polski w przeszłości oraz w latach teraźniejszych. Szymowski zauważa, że kiedy stało się modne ujawnianie agentów, to nikt w obecnych czasach nie chce ujawniać agentów w Watykanie.

Pierwsze wzmianki w archiwach SB dotyczą czasów, kiedy to Karol Wojtyła był kardynałem w Krakowie. Wtedy próbowano pozyskiwać wokół niego współpracowników oraz informatorów. W wielu przypadkach to się udało. Leszek Szymowski zaczął pracować nad tymi materiałami w 2011 roku. Wiele z tych materiałów był objętych klauzulą tajności. Jednak szacunek dla papieża Polaka sprawił, że Szymowski zaczął zajmować się agenturą, która zainteresowana była zbieraniem informacji na temat Jana Pawła II.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 1 / 5. Liczba ocen. 1

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments