Leszek Szymowski

Agenci SB kontra JAN PAWEŁ II. Szymowski UJAWNIA komunistycznych agentów w WATYKANIE! Kto był kim? [WIDEO]

przez | 8 sierpnia 2021

Dr Krajski prowadzi ciekawą dyskusję z dziennikarzem śledczym Leszkiem Szymowskim. Rozmowa dotyczy tego, które osoby były agentami Służby Bezpieczeństwa w Watykanie i które z tych osób były blisko papieża Jana Pawła II. Leszek Szymowski intensywnie zajmuje się polską historią oraz ją odkłamuje. Wie wiele na temat działań Służby Bezpieczeństwa w czasach PRL-u. Szymowski dociera do informacji, do których nikt wcześniej nie dotarł.

Agentura w kościele oraz agentura w Watykanie to ważne tematy, o jakich musimy mówić. Powinniśmy o tym pamiętać, gdyż to dotyczyło kwestii niezwykle ważnych dla Polski w przeszłości oraz w latach teraźniejszych. Szymowski zauważa, że kiedy stało się modne ujawnianie agentów, to nikt w obecnych czasach nie chce ujawniać agentów w Watykanie.

Pierwsze wzmianki w archiwach SB dotyczą czasów, kiedy to Karol Wojtyła był kardynałem w Krakowie. Wtedy próbowano pozyskiwać wokół niego współpracowników oraz informatorów. W wielu przypadkach to się udało. Leszek Szymowski zaczął pracować nad tymi materiałami w 2011 roku. Wiele z tych materiałów był objętych klauzulą tajności. Jednak szacunek dla papieża Polaka sprawił, że Szymowski zaczął zajmować się agenturą, która zainteresowana była zbieraniem informacji na temat Jana Pawła II.

0 Udostępnień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *