ambasador Rosji oblany czerwoną farbą

Ambasador Rosji w Polsce oblany czerwoną farbą! [Foto/Wideo]

przez | 9 maja 2022

Demonstranci oblali czerwoną farbą ambasadora Rosji w Polsce Siergieja Andriejewa przed Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich w Warszawie i nie pozwolili delegacji rosyjskiej złożyć kwiatów na Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich.

Rosja obchodzi dzień zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami 9 maja. Właśnie w tym dniu ambasador Rosji Siergiej Andriejew wraz z delegacją rosyjską próbowali złożyć wieńce.

Licznie przybyli demonstranci z flagami Polski i Ukrainy uniemożliwili im to oraz przywitali rosyjską delegację słowami: „Putin ch..”, „faszyścy”, „zabójcy” itd.

– Jestem dumny ze swojego prezydenta. Te terytoria nie należą do Ukrainy – mówił rosyjski ambasador, odnosząc się do ogłoszonej przez Rosję Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej.

W pewnym momencie do Andriejewa podbiegła grupa osób i oblała rosyjskiego ambasadora w Polsce czerwoną substancją.

Andriejew wraz z osobami, które mu towarzyszyły, wrócili do samochodu służbowego, który został otoczony przez demonstrantów. Następnie delegacja z Rosji odjechała. Cmentarz Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich jest przy ulicy Żwirki i Wigury w stolicy Polski. Obszar tego cmentarza to 19 hektarów. Powstał on po II wojnie światowej i ma charakter rozległego parku. Na tym cmentarzu spoczywają szczątki ponad dwudziestu tysięcy żołnierzy, którzy polegli w latach 1944-45.

Krzysztof Bosak: Rząd realizuje WŁASNE cele KOSZTEM obywateli!

https://wolnosc.tv/krzysztof-bosak-rzad-realizuje-wlasne-cele-kosztem-obywateli-wideo/

Bądź z nami na Twitterze, YouTube oraz Facebooku:

https://twitter.com/WolnoscTV

https://youtube.com/channel/UCoKDb-NvBsD7tfUOu2Kbybg?sub_confirmation=1

https://www.facebook.com/WolnosciNiepodlegloscTV

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 3.8 / 5. Liczba ocen. 21

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wiesław

Na trzeźwohttps://youtu.be/Q2zwEmafMcc Tak w praktyce wyglądają nierządy chazarskich przestępców w „ich demokratycznym państwie prawnym Polin”, w którym jakaś banderowska kur…a napada na rosyjskiego dyplomatę, a koszty tej prowokacji poniesie każdy zwykły Polak.
Kompletnie NICZEGO Polacy ze swej historii się nie nauczyli, a nawet są jeszcze głupsi niż ich ojcowie i pradziadowie … Dziki kraj, dzikie obyczaje. I nawet nie chodzi o atak na ambasadora, bo takie coś zawsze się zdarzyć Może. Ale winni już powinni być pod kluczem. Albo oskarżeni u nas i skazani albo deportowani z dożywotnim zakazem wjazdu na teren Polski . W normalnym państwie. Rau chociaż próbował przepraszać, ale ułaskawiony przestępca Kamiński dymisja koniecznie

Wiesław

Szmbonurki Sorosa.Zwracam uwagę na podobieństwa tej niby akcji do niby akcji rzucania jajkami w Kościoły sponsorowane przez Fundacje Batorego . Wokół Ambasadora byli obecni wysocy rangą Policjanci i chyba pilnowali żeby broń Boże jakiś szeregowy nie udaremnił tej szopki . Wybór miejsca akcji tez nie przypadkowy – Polska lansowana od czasu Mistrzostw Europy w PN na bratni naród . A kolejnym krokiem do budowy Nowego Izraela jak to określił ten Zełenski w Knesecie będzie uśmiercenie w/w aktora odgrywającego rolę prezydenta za kwotę blisko 500 mln eu bo tyle dotychczas zaroił szacunkowo na tej roli . Wtedy na Ukrainie zapanuje chaos wojsko już i tak się buntuje i Polacy Złote Ptacy wkroczą z misją ratunkową żeby zawładnąć tym co po Ukrainie zostanie . Oczywiście ku chwale Nowego Izraela a półbożek Zełenski zostanie okrzyknięty męczennikiem i Nowym Bogiem. Ciekawe czy Ukraińcy chcą podzielić los z Palestyńczykami czy się zbuntują ? Piłka po ich stronie

Tomek

Zastanawiam się, co zrobił ten wypasiony komisarz mi…ups policji. Pewnie tchórzliwość nie pozwoliła mu zatrzymać przestępczynię. Tacy wiedzą, jak sie nie wychylać. Mnie za brak masoneczki ścigali, no ale ja nie jestem Ukrainką.

Wiesław

Takie rzeczy zdarzają się. Nie zawsze można temu przeszkodzić, zwłaszcza jeśli się nie próbuje. Ale usprawiedliwianie takich działań to tylko kolejna próba PiS-u wpakowania Polski w konflikt. Po co? Jest wiele powodów, m.in. taki, że PiS nie wie jak wybrnąć z katastrofy, którą sprokurował, więc wolałby zakończyć władzę nie jako ten, który rozwalił państwo, ale jako ten, który bohatersko poświęcając życie tysięcy Polaków walczył do końca z przeważającymi siłami wroga. PiS to mieszanka kapusiów, złodziei, megalomanów, łapówkarzy i niedorosłych chłopców marzących o zaszczytach w morzu krwi. Jeszcze jeden dowód zniewolenia Polski…Wybryk uchodźców przeciw zasadom dyplomacji i pobłażanie reżimu warszawskiego służą przede wszystkim skłócaniu narodów słowiańskich, wpisując się w plany zniewalania ich przez imperium lichwiarskie. Widzimy wyraźnie, że Naród Polski ma związane ręce, że Polska jest krajem skolonizowanym zarządzanym przeciw polskim potrzebom. I tu jawi się ważna praca u podstaw: należy Rodakom oraz innym Słowianom tłumaczyć stan zniewolenia Polski, bo bez świadomości zniewolenia nie ma poczucia potrzeby wyzwolenia.

Kwal

To jest wielki skandal, który pokazuje, że Państwo Polskie nie istnieje…a Ukraińska hołota już pokazuje, że czuje się jak u siebie w domu…
To wielki wstyd dla Polski i Polaków !

Erwin

Totalne bydło – jesli to ukrainska robota to strach pomysleć jak sie w przyszłosci moga zachowywac w stosunku do Polaków. A w tym samym czasie pisowska góra bełkocze o jakiejs federacji polsko – ukraińskiej, Wywalic na zbity ryj roznych kaczorów i dudusiów z ich federacjami i polinami.

Artur

Dyplomatyczny skandal. Gdzie obstawa? Czemu te goeniane panstwo chce doprowadzic do naszej zaglady? Na reke im to?
Ambasador Rosji powinien miec obstawe w takiej sytuacji, a tych atakujacych idiotow powinni skuc i skazać. I wogole rozgonic ich.

Dudek

Gości chroni gospodarz a jeśli nie chce tego goscia to uznaje go za persona non grata,wypowiedzi rzecznika o zrozumieniu to skandal,a wszystko w obliczu robienia za pomost przerzutu broni .Czym to się skończy?

Roman

Nie publikujcie opowieści kurzego wytworu jakim jest jajko

wildEast

…no to bardzo niedobrze wróży ta prowokacja

Lord Vlaad

Normalne MSZ od razu by poinformowało, że to sprawka jakichś przybyłych Ukraińców, niezależnie czy to prawda czy nie, i że zostali już złapani. Później jakieś fejkowe śledztwo, jakiś tam wyrok i tyle. Ale przecież nie żyjemy w normalnym państwie, prawda?

Anka

Już wiadomo, że sprawcą prowokacji była Iryna Ziemlyana – ukrainka.