Dziambor TVN

Artur Dziambor z RIGCZEM zaorał PiSowskie TUBY propagandowe #lextvn [WIDEO]

przez | 11 sierpnia 2021

Artur Dziambor wypowiada się w Sejmie na temat ustawy, która ma dotyczyć TVN-u. Dyskusję w Sejmie, odnośnie mediów, udało się potoczyć w taki sposób, że ta ustawa zyskała miano lex TVN. Przecież my rozmawiamy o ustawie o radiofonii i telewizji. Prawie zapomnieliśmy o tym, że istnieje taka stacja, jak TVP. Dziambor, w imieniu klubu Konfederacji, chce złożyć trzy poprawki. Te poprawki zmieniają sytuację w związku z TVP. Pierwsza rzecz to wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który mówi o tym, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powinna powołać zarząd TVP, a nie pisowska Rada Mediów Narodowych.. Jest to oczywisty wyrok TK, który nie został wykonany do dziś.

Dziambor zauważa, że PiS stworzył Radę Mediów Narodowych,, żeby ominąć konstytucję. Druga kwestia to poprawka, która mówi o tym, że wybór członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji powinien być dokonywany podobnie do wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich.

Warto rzeczywiście odpolitycznić media publiczne. Jednak tutaj potrzebne są radykalne zmiany. Niestety w czasach rządów PiS mam do czynienia z masową propagandą na niewyobrażalną skalę.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 5 / 5. Liczba ocen. 1

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments