Jan Pospieszalski o demografii

Jan Pospieszalski ostrzega: WYMIERAMY jako naród! W zeszłym roku UBYŁO prawie 200tys Polaków! [WIDEO]

przez | 9 maja 2022

Jan Pospieszalski o demografii w Polsce

– W cieniu psychozy covidowej – o, przepraszam, w cieniu bohaterskiej walki z pandemią – ale też w cieniu wojny na Ukrainie trochę słabo wybrzmiała informacja o zapaści demograficznej i pogłębiającym się kryzysie populacyjnym w Polsce, jaki miał miejsce, jaki wyraźnie dał się odczuć w roku 2021. Otóż wskaźniki urodzeń i zgonów za rok 2021 rozjechały się jak nigdy dotąd. W ubiegłym roku umarło nas ponad pół miliona, a urodziło się zaledwie 331 tysięcy. Jest to mniej o 24 tysiące urodzeń niż w roku poprzednim i wskaźnik dzietności obniżył się z 1,42 do 1,38 – mówi redaktor Jan Pospieszalski.

Jan Pospieszalski mówi o katastrofie demograficznej

– To zatem oznacza, że różnica pomiędzy trumnami i kołyskami wyniosła około 170 tysięcy… jeszcze 4 lata temu te wskaźniki urodzeń i zgonów były blisko siebie, oscylowały wokół 400 tysięcy. Dzisiaj ta różnica wynosi 170 tysięcy. To ta, jakby z powierzchni Polski zniknął Olsztyn, miasto wielkości Bielska Białej czy Zabrza. Czy kogoś to obchodzi? Czy ktoś się tym martwi? Jakoś nie słyszę alarmujących informacji, nie słyszę alarmujących debat, jakiejś refleksji i namysłu. Często, gdy mówimy o problemach demograficznych, gdy mówi się o katastrofie demograficznej, a przecież ta towarzyszy nad od dłuższego czasu, słyszymy o tym, że to zaburzy rynek pracy, że to jest bardzo niekorzystne zjawisko w dłuższej perspektywie dla rynku pracy, albo że spowoduje krach czy zapaść systemu emerytalnego – dodaje Jan Pospieszalski.

Źródło: PCh24TV / Ruch Narodowy (Facebook)

Zbigniew Hałat: „Nie możemy się poddawać nawet jeśli mielibyśmy zginąć w walce o prawdę!”

https://wolnosc.tv/zbigniew-halat-nie-mozemy-sie-poddawac-nawet-jesli-mielibysmy-zginac-w-walce-o-prawde-wideo/

Bądź z nami na Twitterze, YouTube oraz Facebooku:

https://twitter.com/WolnoscTV

https://youtube.com/channel/UCoKDb-NvBsD7tfUOu2Kbybg?sub_confirmation=1

https://www.facebook.com/WolnosciNiepodlegloscTV

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.5 / 5. Liczba ocen. 29

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
łukasz

niech Pospieszalski Zatrudni sie jako CAP i zapładnia Polskie Kobiety i bedzie dobrze. On tylko o ruchaniu myśli. Wymrzemy pójdziemy do nieba i bedziemy z góry patrzeć na ten świat. Chyba oto chodzi ,czy to niebo to bajka?

Last edited 15 dni temu by łukasz
na co czekamy?

Kiedy wreszcie polityczno-naukowo-prawniczy, kwiat tego kraju weźmie się na poważnie za interpelacje, nagłośnienie i naciski w sprawie stosowania glifosatu i chemtrails? Jedno i drugie jest zbrodnią na narodzie. Na Pomorzu cysterny odrzutowe rozsiewają szkodliwe substancje od rana do wieczora. Całe niebo zachodzi chemiczną lub/i patogeniczną mgłą i tak prawie dzień w dzień. Widać jak cysterny te krążą na nieboskłonie w okół osiedli, dosłownie zataczają kręgi. W innych dniach naloty obejmują cały nieboskłon na naszymi głowami. Prof. Szyszko składał w tej sprawie, w poprzedniej kadencji, interpelacje. I nic. A dowody leżą na parapetach i na szybach tylko wziąć i oddać do laboratorium drogą interwencji poselskiej. Widać jak cysterny te krążą na nieboskłonie w okół osiedli, dosłownie zataczają kręgi. A p.Bustowski w sprawie glifosatu osamotniony..