Konrad Berkowicz o akcyzie i inflacji

Konrad Berkowicz MIAŻDŻY Kaczyńskiego: OBNIŻ AKCYZĘ na paliwo tak jak Pan mówił, gdy był w opozycji!! [WIDEO]

przez | 14 października 2021

– Znowu mamy budżet, który zamiast obniżać podatki, zwiększa wydatki, czyli zwiększa skalę grabieży i marnotrawstwa. Dalej nie rozumiecie, że wbrew temu, co się zawsze mówi, im mniej pieniędzy w budżecie, tym więcej pieniędzy w portfelach obywateli. A skoro więcej pieniędzy w portfelach obywateli, tym więcej pieniędzy jest wydawane efektywniej – mówi w Sejmie Konrad Berkowicz.

– Człowiek lepiej wydaje swoje pieniądze na swoje potrzeby niż urzędnik, który wydaje nieswoje pieniądze na nieswoje potrzeby. Piekło dobrymi intencjami jest wybrukowane. Jednym z efektów takiego myślenia jest to, co mamy teraz. To znaczy rekordowy wzrost cen paliw i tu warto zaznaczyć, że to dotyka nie tylko kierowców, ale każdego, gdyż jeśli ktoś idzie spacerkiem do sklepu kupić chleb, to w cenie chleba płaci za paliwo – dodaje Berkowicz.

– Obecnie mamy szalejącą inflację. Chciałbym tutaj skromnie doradzić premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu. Zacytuję czyjeś słowa, które wydają mi się jasne oraz oczywiste oraz absolutnie słuszne. Brzmią one tak: „Ponad połowa ceny benzyny to podatki. Rząd może je zmniejszyć. Jak obniżyłbym akcyzę, przez co spadły by ceny benzyny, ale do tego trzeba odwagi i odpowiedzialności”. Te słowa powiedział Jarosław Kaczyński, kiedy ten był w opozycji – kontynuuje wypowiedź polityk Konfederacji, Konrad Berkowicz.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 5 / 5. Liczba ocen. 1

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments