Krzysztof Bosak o Afganistanie

Krzysztof Bosak – Kompromitacja Stanów Zjednoczonych w Afganistanie! Konfederacja apeluje o wyciągnięcie wniosków dla Polski [WIDEO]

przez | 16 sierpnia 2021

Konferencja prasowa Konfederacji. Krzysztof Bosak mówi o dramatycznej sytuacji w Afganistanie. Wszyscy śledzimy doniesienia z tego kraju. Sytuacja nie należy do komfortowych, gdyż po wielu latach aktywności wojsk amerykańskich, prezydent USA, Joe Biden ogłosił niedawno, że Stany Zjednoczone wycofają wojska z Afganistanu. Talikowie już praktycznie opanowali cały kraj. Panuje tam ogromny chaos. Możemy użyć określenia katastrofa. To, co było budowane przez 20 lat, poszło na marne. Nie powiódł się plan nowego państwa afgańskiego, nowych sił militarnych, w które Amerykanie zainwestowali miliardy dolarów.

Ta sytuacja pokazuje nam bardzo jasno, jak ograniczone są możliwości porządkowania świata przez mocarstwa zachodnie oraz jak warunkowa jest wiara w bezpieczeństwo, jakie mają gwarantować zachodnie mocarstwa. Dzisiaj obserwujemy, że ci wszyscy, którzy współpracowali z nowymi władzami afgańskimi, zostali zostawieni sami sobie. Nie jest to dobra sytuacja w tym kraju i znów możemy zaobserwować powrót do rządów islamistów.

Amerykanie nie potrafili zadbać nawet o prawidłową ewakuację swojego personelu dyplomatycznego oraz swoich obywateli. Krzysztof Bosak mówi, jak do tego mogło dojść. Otóż okazuje się, że zaszła dramatyczna pomyłka w rachubach amerykańskich sił wywiadowczych oraz Pentagonu, które oszacowały, że zajęcie całego kraju zajmie talibom około kwartału. Okazało się jednak, że zajęło około tydzień.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 0 / 5. Liczba ocen. 0

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments