Krzysztof Bosak o zapaści w polskich szpitalach

Krzysztof Bosak: Zapaść w służbie zdrowia i tragedia tysięcy Polaków. Do tego doprowadziło COVIDOWARIACTWO!! [WIDEO]

przez | 11 października 2021

– W cieniu wielkich sporów politycznych na temat relacji Polski z Unią Europejska, w cieniu wielkich emocji politycznych trwa zapaść polskiego lecznictwa, zapaść ochrony zdrowia. Zapaść, która niestety nie spotyka się z należytą uwagą polityków, ani mediów. Dziś chcemy podjąć ten temat, ponieważ wiążę się on z tragedią tysięcy polskich obywateli., którzy odcięci są od normalnej opieki lekarskiej, muszą podróżować setki kilometrów do szpitali, w których mogą uzyskać opiekę. Muszą czekać miesiącami, a czasem latami na odpowiednie zabiegi – ocenia sytuację w polskiej służbie zdrowia polityk Konfederacji, Krzysztof Bosak.

– Dzisiaj na konferencji prasowej, wraz z Rafałem Forysiem z Korony, Witoldem Stochem z partii KORWiN, chcemy przedstawić tą listę, którą obok mniej tutaj widać. To jest lista zamkniętych oddziałów szpitalnych i szpitali. Ta lista mówi sama za siebie! Jest ona bardzo długa. To nie są oddziały zamknięte tymczasowo, to są oddziały po prostu zlikwidowane. To się odbywa po cichu, po prostu dowiadujemy się, że od jakiegoś miesiąca dany oddział już nie będzie działał. Wtedy trzeba jechać do innego miasta, w którym oby przyjmowali lekarze – dodaje poseł Konfederacji, Krzysztof Bosak.

– Często są likwidowane pojedyncze oddziały, tak że szpitali formalnie ciągle funkcjonuje, tylko po prostu pracuje w nim coraz mniej lekarzy. Nie ma żadnej publicznej statystyki, którą Ministerstwo tak skwapliwie jak statystyki covidowe by pokazało – mówi Krzysztof Bosak.

0 Udostępnień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *