debata lekarska

MEGA DEBATA lekarzy wRealu24! Tysiące zgonów – kto jest WINNY?! Polskie szpitale w RUINIE?! [WIDEO]

przez | 7 listopada 2021

Jakie są najważniejsze problemy systemu ochrony zdrowia w Polsce? Jest to niezwykle ważne zagadnienie. Warto zwrócić uwagę na niedofinansowanie tego systemu od wielu latach. Z tych względów publiczna służba zdrowia w Polsce wygląda obecnie bardzo źle. Lekarze zwracają na to uwagę. Niestety parta rządząca o tym nie wie lub nie chce słuchać tych głosów niezadowolonych lekarzy. Powinniśmy także zadbać o profilaktykę. Polska jest krajem o bardzo niskim wskaźniku profilaktyki.

Powinniśmy także podzielić problemy, jakie dotyczą systemu ochrony zdrowia w Polsce. Wyróżnić należy 3 grupy. Jest to: kadra, organizacja oraz finansowanie. Jednak finansowanie nie jest najważniejsze. Według danych OECD realny poziom marnotrawstwa środków w naszym systemie ochrony zdrowia to aż 40 procent. To oznacza, że prawie połowa pieniędzy w tym systemie jest tracona. Jednak musimy pamiętać o niedoborach kadrowych, które są skutkiem katastrofalnych błędów. Ograniczano przyjęcia na studia medyczne oraz likwidowano szkoły pielęgniarskie.

Niestety politycy (jakiejkolwiek partii) mają to wszystko w nosie. Powinniśmy zatem dokonać pewnej analizy i zacząć działać. Ważna jest organizacja całego systemu oraz poradzenie sobie z ogromną biurokracją, jaka jest w tym systemie.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 5 / 5. Liczba ocen. 1

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!