Konfederacja lex TVN

Sejm przyjął „lex TVN”! TVN-owi włos nie spadnie, a PIS się WYSTRASZYŁ [WIDEO]

przez | 12 sierpnia 2021

Za nowelą ustawy medialnej głosowało 228 posłów, natomiast 216 było przeciw, 10 posłów wstrzymało się od głosu Jednak Prawo i Sprawiedliwość zdradziło swoich wyborców i telewizji TVN nic się nie stanie. Wcześniej została przyjęta poprawka w Sejmie. Izba odrzuciła wniosek, jaki złożyła opozycja, której zależało na odrzuceniu noweli w całości. Głosy opozycji są jasne. Chodzi o zamach na wolność słowa oraz ograniczenie niezależności mediów.

Została również przyjęta poprawka Konfederacji. Posłowie poparli w Sejmie poprawkę, którą zaproponowała partia Konfederacja. Dotyczy ona wprowadzenia zmian w trybie powoływania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W Sejmie wypowiadał się na ten temat Artur Dziambor, który stwierdził, że „zmiany, które odnoszą się do trybu powołania KRRiTV, na wzór powołania RPO, będą mieć wpływ i będą prowadzić do powołania zarządu TVP”.

Jednak Marek Suski chce pewnych zmian i mówi, że TVN może spać spokojnie.

– Z pewnością zgłosimy odpowiednią poprawkę w Senacie. Mamy nam myśli to, by nadawcy, którzy posiadają koncesje satelitarne, nie musieli spełniać wymagań dotyczących 49 procent kapitału spoza EOG. Chodzi o to, żebyście nie myśleli, że zależy nam na likwidacji TVN24 – dodał polityk.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 0 / 5. Liczba ocen. 0

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments