Sławomir Mentzen Nowy ład

Sławomir MENTZEN: Jak zarobić na NOWYM ŁADZIE? – Ekspert w Bentleyu [WIDEO]

przez | 12 sierpnia 2021

Na pierwszy ogień idzie program partii rządzącej „Nowy Ład”. Mentzen ocenia ten pomysł na Polskę. Zmiany w samych podatkach to dodatkowe 225 stron zmian przepisów, 250 stron uzasadnień i 50 stron oceny skutków regulacji. W największym skrócie jest to „Nowy Wał”. Zmiany są następujące. Odchodzimy od stałej stawki ubezpieczenia zdrowotnego dla przedsiębiorców. Do tej pory płaciliśmy składkę zdrowotną i można ją było odliczyć od podatku dochodowego. Teraz będzie gorzej, gdyż firmy na „liniówce” zapłacą dodatkowo o 9% wyższą składkę.

Jak widać zmiany te nie są korzystne dla polskich przedsiębiorców. To oznacza, że prowadzenie działalności gospodarczej na podatku liniowym od przyszłego roku będzie najgorszą formą prowadzenia firmy. Jak dotąd dla wielu przedsiębiorców podatek liniowy był świetnym rozwiązaniem.

Warto porównać podatek liniowy na JDG ze spółką zoo. Podatek liniowy wynosi 28% podatku dochodowego, do tego duży ZUS i spora odpowiedzialność. Na spółce, zoo 9% CIT-u i kiedy wypłacamy z dywidendy, to 19% podatku od dywidendy, razem 25 procent, brak ZUS-u, brak odpowiedzialności za zobowiązanie. To oznacza, że spółka zoo będzie od przyszłego roku tańsza od JDG.

0 Udostępnień

Jedna myśl nt. „Sławomir MENTZEN: Jak zarobić na NOWYM ŁADZIE? – Ekspert w Bentleyu [WIDEO]

  1. Moskal Krzysztof

    Panie Mentzen – Tacyt powiedział kiedyś, że
    „Im bardziej chore państwo – tym więcej w nim ustaw”.
    I to jest święta prawda – tak działa PISpaństwo – reżim totalitarny.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *