Sławomir Mentzen o dzieciach na granicy Polski z Białorusią

Sławomir Mentzen o sytuacji na granicy z Białorusią: Nie koncentrujmy się na dzieciach, bo druga strona będzie tylko jeszcze WIĘCEJ ich przywoziła! [WIDEO]

przez | 15 listopada 2021

Dr Sławomir Mentzen był w niedzielę gościem w debacie „Śniadanie u Rymanowskiego” w programie PolsatNews. W czasie debaty poruszano przede wszystkim tematy związane z obecną sytuacją, jaka panuje na granicy Polski z Białorusią. Polityk apelował o to, abyśmy nie skupiali się na dzieciach, gdyż jest to tania i celowa zagrywka psychologiczna.

– Na granicy są dzieci, których absolutnie tam być nie powinno, tym bardziej będziemy zachęcać drugą stronę, żeby tam więcej dzieci przywozić. W związku z czym proszę o to, abyśmy nie koncentrowali się na tych dzieciach. To jest bardzo tania, bardzo słaba zagrywka psychologiczna i nie powinniśmy się na to łapać – mówi dr Sławomir Mentzen.

– Wracając do tych dzieci, to przypominam, że kiedy te dzieci zaczęły pojawiać się na granicy, że jeżeli polska klasa polityczna da się teraz na to złapać i zacznie pokazywać te dzieci oraz będzie mówić o nich, to jedynym skutkiem tego będzie to, że tych dzieci będzie więcej. Niestety to się sprawdziło. Nie możemy zachęcać drugiej strony do tego, aby pojawiało się tam więcej dzieci – dodaje polityk.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4 / 5. Liczba ocen. 1

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!