– O co tak naprawdę z robakami, to jeszcze nie wiemy, To się dopiero za jakiś czas okaże. Fakt jest taki, że Komisja Europejska dopuściła do sprzedaży na terytorium Unii Europejskiej mąkę ze świerszczy. Zdaje się, że ta mąka ze świerszczy przez pierwsze pięć lat ma być kupowana od pewnej firmy z Wietnamu, która będzie ją dostarczać i ona będzie dodawana do pieczywa, do pizzy. Samo w sobie brzmi to dosyć obrzydliwie, ponieważ w naszym kręgu cywilizacyjnym raczej nie jemy za wiele robactwa – wyjaśnia dr Sławomir Mentzen.
Sławomir Mentzen: Chcą ludzi traktować jak NIEWOLNIKÓW! Taki los nam szykują!
Oni chcą, żebyśmy jedli mąkę ze świerszczy!
– Obawiam się, że w długim terminie to może być groźne, gdyż jeśli dodamy sobie to, że mamy jeść mąkę ze świerszczy z tym, że Unia Europejska likwiduje rolnictwo na terenie Unii Europejskiej, zachęca do tego, żeby jeść mniej mięsa, to idzie to w tym kierunku, że mamy przestać jeść mięso i mamy zacząć jeść robaki. Tak jak mówię, na razie to wygląda niegroźnie i mnóstwo ludzi mówi, czego się boicie, bo będą oznaczenia, że są oznaczenia jakie robale będą w danej mące, natomiast pytanie, czy to nie będzie dodane małą czcionką i w dodatku łaciną, jaki świerszcz jest w danej mące – ostrzega dr Mentzen.
Sławomir Mentzen mówi wprost o likwidacji gotówki
Głośny temat ostatnich tygodni to likwidacja gotówki. Swoje zdanie na ten temat wyraża ekonomista, polityk i przedsiębiorca dr Sławomir Mentzen, który mówi wprost: – Polacy są za gotówką. Wyszedł bardzo ciekawy sondaż, z którego wynika, że 81 procent Polaków sprzeciwia się likwidacji gotówki, a w kategorii wiekowej 18-29 to aż 90 procent młodych Polaków sprzeciwia się likwidacji gotówki. Zwróćmy uwagę, że młodzi ludzie na co dzień płacą kartą, Blikiem, przelewem, więc to nie są osoby zapóźnione technologicznie, które chcą mieć gotówkę, bo nie umieją płacić kartą. Te osoby rozumieją zagrożenia, że gotówki miało być nie być.
„Nowe Otwarcie” i plany oraz pomysły Konfederacji na Polskę
Sławomir Mentzen, lider Konfederacji, w trakcie sobotniej konwencji partii “Nowe Otwarcie” mówił o swoich planach na wybory oraz krytykował politykę innych partii i rekomendacje stowarzyszenia burmistrzów C40 Cities. Polityk podkreślił, że celem Konfederacji jest uzyskanie dwucyfrowego wyniku w wyborach oraz przewrócenie stolika, przy którym zasiadają rządzące partie.
Dr Mentzen krytykuje koszty życia w Polsce, które stale rosną oraz chaotyczne reformy, jakie wprowadza Zjednoczona Prawica
Mentzen wyrażał swoje niezadowolenie z sytuacji społeczno-politycznej w Polsce, krytykując rosnące koszty życia i chaotyczne reformy podatkowe. Według polityka, społeczeństwo traci kontrolę nad swoim życiem, szczególnie w czasie pandemii. Polityk odniósł się także do raportu C40 Cities, w którym znalazły się rekomendacje dotyczące m.in. ograniczenia spożycia mięsa i nabiału, zakupu ubrań, aut czy podróży lotniczych. Mentzen uznał, że przyszłość z takimi restrykcjami wygląda jak Korea Północna, a społeczeństwo będzie traktowane jak niewolnicy.
Proste i niskie podatki propozycją Konfederacji dla Polaków
Konfederacja ma zamiar uprościć i obniżyć podatki oraz zlikwidować zbędną biurokrację, by “opłacało się pracować” i Polacy mieli pieniądze na to, by kupić sobie dom, samochody i latać na wakacje, tyle mięsa, ile chcą oraz mieć tyle ubrań, ile potrzebują. Politycy zaznaczyli, że chcą stworzyć warunki, w których Polacy będą mogli sami sobie zarobić na wszystko.
Konfederacja liczy na dwucyfrowy wynik w wyborach i zadeklarowała, że będzie przekonywać Polaków do tego, że warto na nich głosować. Według współprzewodniczącego rady liderów Konfederacji Krzysztofa Bosaka, konwencja jest ważnym momentem dla przyszłości Konfederacji i Polski. Bosak podkreślił, że Konfederacja będzie walczyć o przyszłość kraju, mimo przeciwności jakie napotykają na drodze.
O Konfederacji zdań kilka
Warto zaznaczyć, że Konfederacja składa się z trzech formacji: Nowej Nadziei (dawniej KORWiN), Ruchu Narodowego i Konfederacji Korony Polskiej. W lutym br. poseł Artur Dziambor, prezes Wolnościowców, został usunięty z Konfederacji przez sąd partyjny, a w poniedziałek dwaj pozostali posłowie należący do partii Wolnościowcy Dobromir Sośnierz i Jakub Kulesza opuścili Konfederację.
Sławomir Mentzen: To się dzieje! To nie są teorie spiskowe!
Źródło: namzalezy.pl (YouTube)