Kaczyński w Sejmie

Świetny wynik Konfederacji w najnowszym sondażu. PiS zagrożone?

przez | 29 czerwca 2021

Na czele pozostaje Zjednoczona Prawica (PiS, Solidarna Polska oraz Porozumienie). Jednak widoczne są zmiany na miejscach tuż poza podium, gdzie sporym poparciem cieszy się partia Konfederacja. Pogorszyła się sytuacja Szymona Hołowni. Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster i miało to miejsce w dniach 26. oraz 27. czerwca. Ankietowano 1088 dorosłych Polaków.

Na koalicję Zjednoczonej Prawicy chce głosować 35,8 procent osób badanych. Drugie miejsce należy do Polski 2050, gdzie liderem jest Szymon Hołownia. Wynik tej partii to 23 procent. Na ostatnim miejscu podium znalazła się Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Zieloni oraz Nowoczesna). 21 procent badanych osób chce na nią głosować.

Warto także zwrócić uwagę na to, że jeśli były premier Donald Tusk zamierza wrócić do polskiej polityki, wtedy będzie musiał dogadać się z Szymonem Hołownią. Polska 2050 to obecnie największy konkurent Platformy Obywatelskiej.

Jednak wracając do danych sondażowych musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na Konfederację, na którą chęć zagłosowania zadeklarowało 7,99 procent osób ankietowanych. Do Sejmu RP weszłaby jeszcze Lewica (SLD, Partia Razem oraz Wiosna). Jej wynik to 6,32 procent. Na Polskie Stronnictwo Ludowe chce głosować 4,84 procent badanych, co oznaczałoby, że ta partia nie znalazłaby się w Sejmie. Natomiast 1,06 procent osób nie wie jeszcze, na jaką partię polityczną chciałoby zagłosować.

Konfederacja coraz silniejsza. Jest to pokłosie sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS, który został przeprowadzony na zlecenie Onetu. Tutaj także prowadzi Zjednoczona Prawica, a zaraz za nią jest Polska 2050 Szymona Hołowni. Obecnie Konfederację możemy świadomie określić jako czwarta siła w polskiej polityce.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 0 / 5. Liczba ocen. 0

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments