Przymus szczepień dzieci w szkołach

Agnieszka Pawlik-Regulska: Ministerstwo chce, żeby nauczyciele bez obecności rodziców prowadzili dzieci na szczepienia przeciw Covid-19!! [WIDEO]

przez | 4 października 2021

– W sierpniu my – nauczyciele – usłyszeliśmy o liście, który ma zostać skierowany do nas czy też do dyrekcji. W tym liście jedno słowo mnie zmroziło. Usłyszeliśmy na radzie pedagogicznej, że mamy zachęcać uczniów do szczepień. Kiedy ja zapytałam, czy dobrze słyszę, to okazało się, że niestety dobrze. I to jest właśnie pierwsza rzecz. Tego nie wolno nam robić. My, jako nauczyciele, mamy zachęcać dzieci do uczenia dzieci, nie jesteśmy lekarzami, nie jesteśmy pracownikami służby zdrowia. Wobec tego nie wolno nam zachęcać nikogo do szczepień! – mówi Agnieszka Pawlik-Regulska.

– Musimy wprost powiedzieć, że to nie jest nasze zadanie. Ministerstwo obarcza nas, nie dość, że takim zobowiązaniem niemalże, to jeszcze odpowiedzialnością za to. My, nauczyciele, nie możemy nakłaniać i przymuszać dzieci do szczepień. Tym dzieciom nie towarzyszy rodzic. On i jego obecność w tym wypadku nie jest konieczna. Tylko jest nauczyciel i na nim ma spoczywać obowiązek zareagowania, gdyby coś się stało! Gdyby na przykład wystąpił jakiś NOP albo jakiś wstrząs anafilaktyczny. Nauczyciele oczywiście przechodzą przeszkolenie pierwszej pomocy. Jednak robimy to raz, na początku kariery zawodowej, i ja to robiłam 20 lat temu – dodaje nauczyciela.

– Wobec tego czy ja będę wiedziała, jak się w takiej sytuacji zachować, kiedy dziecko będzie zachowywać się dziwnie? Oczywiście w takiej sytuacji muszę zadzwonić na pogotowie. Jednak czy wiedziałabym o innych rzeczach i jak je rozpocząć i co wtedy zrobić? Tego oczywiście nie wiem i wtedy na kogo spadnie odpowiedzialność? – pyta się pani Agnieszka Pawlik-Regulska.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.6 / 5. Liczba ocen. 27

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek

Co to w ogóle jest?! Tu nie powinno być żadnego ale. Nauczyciel ma moje dziecko prowadzić na szczepienie?! NIEDOCZEKANIE! Zastanówcie się nauczyciele, co wy chcecie zrobić. Jak nie daj Boże dziecko umrze to rodzice będą was ścigać a nie lekarzy, bo to wy będziecie za to odpowiedzialni.

Mirosław

Proszę Państwa, to już jest TOTALITARYZM.

karoll102

Łapy precz od dzieci , ręce opadają.

Magdalena

Nie zgadzam się na takie postępowanie. Chętnie Podgórze petycję, aby temu zapobiec