Anna Kubala: Jak się bronić? przed manipulacją

Anna Kubala: Jak się bronić przed MANIPULACJĄ? Nie daj sobie odebrać WOLNOŚCI! [WIDEO]

przez | 11 grudnia 2021

– Ostatnio nie miałam takiej sytuacji, żeby był jakiś problem, kiedy prowadzę rozprawy, żebym musiała nosić maseczkę. Najczęściej, pokazując legitymację, wchodzi się normalnie do sądu. Jak dotąd nie było żadnych problemów. Nie mam obowiązku noszenia maski. Ale teraz wyjaśnię, jeżeli będę na rozprawie, w której klient ewidentnie zażyczy sobie, żebym założyła maseczkę, żeby nie walczyć z sędzią, żeby rozprawa nie była przełożona, to w takiej sytuacji zastosuję się do życzenia mojego klienta i nie będę wtedy walczyła, bo mam działać dla dobra klienta. Także to jest moje wykonywanie zawodu, że muszę w najlepszy możliwy sposób reprezentować klienta – mówi o noszeniu maseczek prawniczka, Anna Kubala.

Anna Kubala o noszeniu maseczek w sądzie

– Jeszcze takiej sytuacji nie miałam, ale gdyby była taka sytuacja, to wtedy bym założyła maseczkę, żeby nie narażać klienta na przełożenie sprawy. To nie jest tak, że klient żąda abym założyła maseczkę, tylko sąd. Jeżeli sądy staną na stanowisku, że karze nam wyjść i wtedy sprawa będzie przełożona, to dostosuję się do warunków, żeby nie komplikować sprawy – dodaje Anna Kubala.

Politycy mówią tak, a sami robią inaczej

Zastanawiające jest to, jak to wszystko wygląda na najwyższych stopniach władzy sądowniczej. Można tak to określić. Radcy prawni, sędziowie, adwokaci nas reprezentują. Można dostać mandat i odmówić przyjęcia mandatu, wtedy sprawa trafia do sądu. Takich sytuacji mieliśmy już w Polsce wiele. Jednak ważny temat jest także taki, że jak wyglądają konferencje prasowe polityków, nie tylko w Polsce, ale praktycznie na całym świecie? Grzegorz Kusz chce wiedzieć, jak to jest właśnie z osobami, które nam często coś nakazują i czegoś zakazują. Było już wiele przypadków, kiedy politycy sami nie dostosowywali się do panujących warunków i reguł, które sami wprowadzili.

Grzegorz Kusz zaprasza ciekawe osoby, z którymi przeprowadza niezwykle interesujące wywiady. Tego nie znajdziesz w telewizji. O tym nie mówią media głównego nurtu. Zobacz kanał Grzegorza Kusza na YouTube: https://www.youtube.com/c/GrzegorzKusz/videos

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.6 / 5. Liczba ocen. 107

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

9 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sławek

Zamiast bujać się po sądach, tracić czas i pieniądze, czy nie lepiej błyskawicznie zajebać naganiaczowi w ryj i uciec ?
Szybko i skutecznie

John

„””abym założyła maseczkę, tylko sąd. Jeżeli sądy staną na stanowisku, że karze nam wyjść”””” Rażące są takie błędy. Każe od kazać…..karze od kary.

Krzysztof Akierman

A Ja naiwny sadzilem, iz gmach sadu, to miejsce sprawiedliwosci a i znajomosci prawnej… A przy okazji zapytam, co robic kiedy wchodzac do gmachu ZUS stoi sluszny i nie wpuszcza bez maski, a dodam, iz musze tam zajsc co miesiac…

Jolanta

Właśnie oglądałam policję w akcji w dwóch miastach ,,jak potraktowali ludzi bez maseczek…gazem..i prądem…debilizm…
To jest skandal…a w Niemczech policja kijami odległości mierzy…między ludźmi..zastanawiam się czy oni wiedzą co robią🤭

Mateusz

Widzę, że taka „wolność i niepodległość” jak każda inna, niezbyt przychylny komentarz się nie pojawił. Smutne i dające do myślenia.

Korwinator

Który komentarz? Zatwierdzamy wszystkie poza tymi ze spamem, wyzwiskami bez merytorycznej treści, lub dodawanymi przez roboty.

Mateusz

Komentarz z niedzieli 12.12, w którym pisze o tym, że Pani mecenas jako osoba występująca w roli eksperta dość słabo radzi sobie z uzasadnieniem „nielegalności” noszenia maseczek, nie pada w tej kwestii nic konkretnego poza emocjonalnymi frazesami. Sam jestem prawnikiem i sam nie noszę maseczki i doskonale wiem, że w sprzeciwie do sądu nie wystarczy napisać, że „mandat jest nielegalny” żeby wygrać sprawę. Jeśli ten vlog miał pełnić funkcję informacyjną to wyszło to kiepsko, niestety sprawia bardziej wrażenie propagandy dla ubogich. Niestety może to wynikać tylko z dwóch rzeczy, Pani mecenas albo nie wie o czym mówi w co wątpię albo się reklamuje, nie podając praktycznych rozwiązań prowadzi do sytuacji w której ludzie będą zgłaszać się do jej kancelarii, bo przecież jakby podała konkrety to nie byłaby tym ludziom potrzebna. Pani mecenas oczywiście nie zareklamuje się wprost bo zabrania jej tego kodeks etyczny.

Last edited 1 miesiąc temu by Mateusz
zbigniew

Ciekawa historia, wczoraj pisałem komentarz a dziś już go nie ma,zresztą tak samo jak innych. Ponawiam pytanie ,czy Ty jesteś prawnikiem ,bo dukasz jak gimnazjalistka.Poza tym co za brednie wygadujesz to jakaś kpina porostu. Podaj podstawą prawną opowiadania takich bajek.

JWK

To radca prawcvy ,nie żadna tam fisza.Namawia do nienoszenia masek,bo jakby co to będzie miała wiecej klientów.