Dobromir Sośnierz podatek od reklam

Dosyć tego! Prawo i Sprawiedliwość chce zniszczyć media w Polsce. Konfederacja ostro krytykuje podatek od reklam

przez | 1 lipca 2021

Właśnie ma miejsce protest mediów prywatnych „Media bez wyboru”, który popiera Konfederacja i zapowiada, że nie poprze tej ustawy w Sejmie RP. Konfederacja stanowczo i otwarcie sprzeciwia się pomysłom Prawa i Sprawiedliwości oraz wprowadzaniu jakichkolwiek podatków.

Na ten temat wypowiedział się Jakub Kulesza, który wprost stwierdził, że” „Konfederacja popiera ten protest i wszyscy sprzeciwiamy się podwyżce podatków. W tym przypadku chodzi o wprowadzenie przez PiS podatku od reklam. Ten podatek zostanie po prostu przerzucony na konsumenta. Podobnie zresztą jak sprawa wygląda z innymi podatkami.”

Wypowiedzi udzielił również Krystian Kamiński, który zdecydowanie oświadczył, że ten projekt ustawy jest „tragiczny, nieprecyzyjny, skomplikowany oraz napisany na kolanie”.

Problem z tym projektem jest także taki, że większość mediów będzie mieć problemy z ustaleniem tego, jakie koszty muszą one ponieść. Ta sprawa jest po prostu kuriozalna i nie ma zgody Konfederacji na głosowanie za tym projektem ustawy.

Wypowiedzi udzielił także poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.

– Konfederacja sprzeciwia się zawsze wprowadzaniu nowych podatków. Niestety media nie robiły tak głośnych akcji, kiedy rząd wprowadzał inne podatki. Wtedy media nie protestowały. Tak było wtedy, gdy PiS opodatkował spółki komandytowe, gdyż media nie są takimi spółkami. Jednak obecnie zgadzamy się z protestami mediów i nie ma naszej zgody na podatek od reklam.

0 Udostępnień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *