dr Piotr Witczak

Dr Piotr Witczak z nowym hitem: Hospitalizacje COVIDowe w większości są bezobjawowe i stanowią 1% hospitalizacji w kraju. To obsesja izolacji prowadzi do tego, że 1% blokuje 99% ochrony zdrowia! [ WIDEO]

przez | 1 grudnia 2021

– Jeśli ktoś używa argumentu na zasadzie, że no dobrze, to zgadzam się w sumie z tym, że te szczepionki nie zatrzymują transmisji, ale poprzez segregację sanitarną wymusimy te szczepienia i zmniejszymy liczbę hospitalizacji i zgonów, i odciążymy oddziały intensywnej terapii, odciążymy szpitale. Pierwsze pytanie, czy rzeczywiście te szpitale są tak naprawdę przeciążone w kontekście rozwiązań administracyjnych, bo liczba hospitalizacji Covid to jest 1% wszystkich hospitalizacji rocznie – mówi dr Piotr Witczak.

Covid blokuje cały system opieki zdrowotnej

– I w rzeczywistości są to rozwiązania administracyjne. Po prostu ta obsesja na punkcie izolacji osób, tworzenia szpitali jednoimiennych, żeby zatrzymać transmisję, prowadzi do takiej blokady, że 1% hospitalizacji Covid blokuje nam system opieki zdrowotnej. Po drugie, jak ktoś używa takiego argumentu, że musimy odciążyć poprzez segregację sanitarną, odciążanie intensywnej terapii czy szpitali, to tutaj jest jakiś błąd logiczny – dodaje lekarz.

Covid a osoby z nadwagą

– Liczne badania pokazują, że osoby otyłe są bardziej podatne na zakażenia, mają dłuższe okno transmisji, czyli mają podwyższone ryzyko transmisji i gorzej odpowiadają na szczepionki. Wobec tego dlaczego przymuszamy do szczepienia, do testowania się, a nie przymuszamy do tego, żeby ktoś zrzucał wagę, masę ciała? – pyta się doktor Witczak.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.6 / 5. Liczba ocen. 131

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Scooby

Brak wideo.