dr Piotr Witczak o szczepieniach na Covid

Dr Witczak przedstawia swoje ustalenia dotyczące korzyści i ryzyka szczepienia dzieci przeciwko COVID-19! [WIDEO]

przez | 13 października 2021

– Te dowody pokazują, że ryzyko przewyższa korzyść populacji pediatrycznej. Pierwszy dowód jest oczywisty, było to już wspomniane przez moich przedmówców: zagrożenia praktycznie nie ma. Oczywiście, w mediach politycy, eksperci, osoby, którym zależy na tych szczepieniach, będą to promowały, te fakty będą naciągane, będą wyciągać różne wyciągnięte z kontekstu informacje świadczące o tym, że dzieci są zagrożone i trzeba je szczepić, i to jak najszybciej! Proszę państwa, należy się uodpornić na tą propagandę – mówi doktor Piotr Witczak.

– Nie będę powtarzał faktów, które były przytoczone już. Rodzic, który myśli o szczepieniu swojego dziecka, czy w ogóle ma pojęcie, jakie dziecko ma ryzyko ogólne hospitalizacji z powodu Covid? To są ułamki procenta. To jest zero przecinek zero zero itd. Ryzyko hospitalizacji z powodu Covid. Dodajmy sobie jeszcze jeden fakt. Badania pokazują, że hospitalizacjia Covid jest najczęściej bezobjawowa – ponad połowa tych hospitalizacji Covid jest łagodna. Nie ma żadnych objawów. Wynika to z tego, że mamy testy przesiewowe. Takie diagnozy są przypadkowe, ale trafia to do statystyk jako hospitalizacja Covid – rozprawia się z propagandą na temat Covid lekarz Piotr Witczak.

– Dane z Izraela wskazują, że ryzyko, że dziecko się zarazi, że dostanie tę diagnozę SARS-CoV-2 i będzie miało ciężkie objawy, wynosi 1 na 25 000. To jest 0,004 procenta. Można sobie porównać to z innymi ryzykami, które dzieci mają na co dzień. Idźmy dalej z tymi zgonami. Ostatnio doktor Sutkowski w RMF FM powiedział, że 1 na 1 000 dzieci umiera na Covid. Nie wiem, skąd ten dane zaczerpnął, może z Indii, z jakiejś dzielnicy dzieci, gdzie po prostu jest głód i biegunki. Natomiast musimy zmierzyć się z faktami. Z oficjalnych danych polskiego Ministerstwa Zdrowia wynika, że tych zgonów jest 3 na milion – dodaje doktor Piotr Witczak.

0 Udostępnień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *