dr Martyka i Witczak

Dr Martyka i Witczak wyjaśniają PATOLOGIE DOPŁAT ZA KLASYFIKOWANIE PACJENTÓW I ZGONÓW JAKO COVIDOWE! [WIDEO]

przez | 1 listopada 2021

– Pozwolę sobie przytoczyć w tym momencie fragment artykułu prasowego, który właśnie dotyczył tych dopłat. Tam była insynuacja, że te dopłaty do pacjentów covidowych generowały pewną patologię i były taką pokusą do tego, żeby intensywniej diagnozować w kierunku Covid-19, czy wręcz dopisywać tą diagnozę, nawet bez testowania. System dopłat do pacjentów z koronawirusem prowadził do patologii – mówi dr Witczak.

– W szpitalu opłaca się dopisywać Covid-19 do każdego przyjętego pacjenta. Wiedzą, jak powszechny jest to wirus, testowanie każdej przyjmowanej osoby prowadzi do znacznego wzrostu liczby takich pacjentów. Lekarze chcieli dopisywać koronawirusa osobom zmarłym z innego powodu – dodaje dr Witczak.

– Opisywany był też przypadek przyjęcia z powodu koronawirusa osoby, która zgłosiła się z zupełnie innych powodów. Kwoty dopłaty do pacjentów z koronawirusem opisuje dokładnie rozporządzenie NFZ. Za samą gotowość do transportu sanitarnej ta opłata wynosi od 960 zł do 1920 zł za dzień, w zależności od tego, jak duży jest zespół transportowy – kontynuuje wypowiedź lekarz.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 5 / 5. Liczba ocen. 1

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
hzbxbsh

I gdzie wideo?

Mirosław

Nie zauważyłeś? Współczuję.