Grzegorz Braun

Grzegorz Braun składa WNIOSEK w Sejmie o TRANSPARENTNOŚĆ dla Mariana Banasia Prezesa NiK [WIDEO]

przez | 6 sierpnia 2021

Konferencja prasowa Konfederacji. A na niej głos zabiera poseł Grzegorz Braun i mówi o dramacie lub tragikomedii polskiego życia publicznego. Mamy do czynienia z procedurą zdjęcia immunitetu z osoby prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Jest to jedyny tego kalibru organ państwowy, który w swoich usiłowaniach prowadzenia kontroli zgodnie z nazwą oraz misją urzędową, wymknął się spod kontroli aktualnego układu władzy i dlatego akcja w tym wątku nabrała przyspieszenia.

O całej sprawie w związku z prezesem NIK, Marianem Banasiem, mówi polityk Konfederacji Grzegorz Braun. We wtorek posłowie na komisji regulaminowych spraw poselskich i immunitetowych cała sejmowa izba pochyliła się nad tą sprawą. Spór obecnej władzy z Marianem Banasiem trwa w najlepsze. Konfederacja o tym mówi głośno.

Konfederacja w tej sprawie i w tym sporze nie jest rzecznikiem niczyich interesów oraz nie reprezentuje wspólnoty politycznej w którejkolwiek stronie sporu. Konfederacja chce transparentności. Decyzje muszą być merytoryczne, zasadne oraz zrozumiałem dla opinii publicznej. Chodzi o ujawnienie niektórych dokumentów. Konfederacja złożyła wniosek o umożliwienie posłom, którzy mają decydować o zdjęciu lub nie immunitetu prezesa Banasia.

0 Udostępnień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *