Grzegorz Płaczek i oficjalna skarga

Grzegorz Płaczek i oficjalna skarga do Pana Premiera na bezczynność Ministra Zdrowia [WIDEO]

przez | 19 grudnia 2021

– Właśnie składamy skargę. Podkreślę, że chodzi o los polskich dzieci, które mają być zaszczepione, a minister nie widzi w tym problemu. Nie widzi potrzeby prowadzenia dialogu czy chociażby przedstawienia racjonalnych argumentów, które miałyby nas przekonać jako społeczeństwo. – Ponieważ inne drogi zawiodły sięgnęliśmy po skargę w trybie Kodeksu Postępowania Administracyjnego.

Grzegorz Płaczek i skarga na ministra zdrowia

– Składam na ręce premiera Polski skargę na bezczynność ministra zdrowia. Przyjechałem ze Śląska reprezentując fundację Nowe Spektrum, ale z drugiej strony jestem tutaj jako Polak, jako tato, jako mąż i nie jestem związany z żadną partią polityczną. Skarga odnosi się do bezczynności ministra zdrowia. Kiedy w sierpniu 2021 roku wraz z panem posłem wchodziliśmy do tego urzędu, liczyliśmy na to, że ta nasza wizyta przyniesie jakiś konkretny skutek – mówi Grzegorz Płaczek.

Szczepienia dzieci. Czy są bezpieczne?

– Zadawaliśmy bardzo proste i bardzo precyzyjne pytania, które dotyczyły bezpieczeństwa badań odnośnie szczepień, które były prowadzone na polskich dzieciach. Ponieważ do dnia dzisiejszego nie udało nam się uzyskać żadnej odpowiedzi wiążącej, minister zdrowia nie zareagował na nasz obywatelski apel, więc dzisiaj w imieniu tych wszystkich Polaków, którzy nie zgadzali się z tym, żeby w Polsce miały miejsce szczepienia dzieci w tak młodym wieku. Stąd ta obywatelska skarga – dodaje Grzegorz Płaczek.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.9 / 5. Liczba ocen. 73

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!