Korwin o Unii

Jacek Wilk, Robert Winnicki ZDECYDOWANIE: Trybunały UE nie mogą decydować WBREW naszej Konstytucji! [WIDEO]

przez | 18 lipca 2021

W czasie konferencji prasowej Konfederacji, politycy wypowiadają się na temat wyroków  Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz Trybunału Konstytucyjnego. Pierwszą kwestią, o jakiej trzeba powiedzieć, to fakt, że Unia Europejska zmierza w kierunku federalnego super państwa. Konfederacja od zawsze o tym mówiła i przed takimi zakusami Unii ostrzegała Polaków. To właśnie Tusk z Kaczyńskim forsowali traktat lizboński. Takie posunięcie możemy obecnie uznać za niekorzystne dla Polski.

Robert Winnicki mówi wprost o ubiegłorocznej kapitulacji premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie transformacji energetycznej oraz tak zwanej „praworządności”. Tym samym Polska oddaje Unii Europejskiej kolejne elementy suwerenności.

Winnicki odnosi się również do polskiej Konstytucji, w której jest jasno zapisane, że polskie prawo oraz właśnie ta polska Konstytucja są najwyższym prawem na terenie Rzeczpospolitej. Nie wolno nam o tym zapominać. Kiedy chcemy, aby Polska była państwem, które posiada atrybuty suwerenności, wtedy musimy zgodnie z obowiązującym prawem powiedzieć „NIE!” Brukseli. Unia dąży do podporządkowania sobie w aspekcie prawnym państw członkowskich. Na to nie ma zgody Konfederacji.

0 Udostępnień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *