Jakub Kulesza

Jakub Kulesza vs PRZERYWAJĄCA Lichocka w TVPiS: Musimy wyciągać WNIOSKI z OFIAR Powstania W.! [WIDEO]

przez | 1 sierpnia 2021

Czym rocznica Powstania Warszawskiego jest dla polskiego młodego pokolenia? Wypowiedzi udziela Jakub Kulesza z Konfederacji. Dla posła Kulesza jest to świetna okazja do pewnych przemyśleń. Niestety w polskiej polityce dalej kultywuje się romantyczne podejście, które było przyczyną tej wielkiej porażki Polski, jaką jest właśnie Powstanie Warszawskie. Wybuchło ono 1 sierpnia 1944 roku. Oczywiście musimy oddać cześć i chwałę bohaterom, czyli powstańcom. Jednak musimy wyciągnąć wnioski i krytycznie odnieść się do dowództwa, które doprowadziło do tego zrywu powstańczego.

Jakub Kulesza mówi wprost, że była to katastrofa. W Powstaniu Warszawskim zginęło 150 tysięcy cywilów. Cała Warszawa i znajdujące się w niej zabytki, kościoły zostały zrównane z ziemią. 17 tysięcy powstańców poniosło śmierć. W żaden sposób nie przyczyniło się to do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Polityka Konfederacji martwi to, że współcześni politycy nie chcą wyciągać wniosków z tego ruchu powstańczego i mówią, że było warto. W przypadku innych krajów alianckich, walczących przeciwko hilterowskim Niemcom, nie ma mowy o zniszczeniu stolicy. To właśnie Warszawa została zrównana z ziemią. Kulesza uważa, że Powstanie Warszawskie było błędem i były inne możliwości, z których nie skorzystano.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 0 / 5. Liczba ocen. 0

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments