Janusz Korwin-Mikke o drożyźnie

Janusz Korwin-Mikke o drożyźnie! PiS = DROŻYZNA, ale będzie JESZCZE GORZEJ! [WIDEO]

przez | 18 grudnia 2021

– Ludzie w Polsce nie zobaczą oraz nie stwierdzą, że źle się dzieje z gospodarką. To jest dopiero początek. Liczę, że w marcu lub w kwietniu przyszłego roku dojdziemy do inflacji na poziomie 15 procent. Przypominam, że w Zimbabwe prezydent tego kraj miał 23 fakultety, kiedy był internowany przez Brytyjczyków. Chodzi o Roberta Mugabe, to on doprowadził inflację do takiego poziomu, że znaczki kosztowały trylion – mówi jak jest Janusz Korwin-Mikke.

Janusz Korwin-Mikke o drożyźnie

– Trudno powiedzieć, ile wynosi inflacja. Na przykład stal zdrożała o 100 procent. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że stal jest składnikiem dużej ilości rzeczy. Także różne rzeczy podrożały. Za komuny też ceny rosły w górę. Masło drożało. Trudno to dokładnie ocenić i szczerze mówiąc, te wszystkie wskaźniki gospodarcze mierzą to, co one mierzą, a nie to, co nam się wydaje, że mierzą – ocenia inflację Korwin-Mikke.

Inflacja i wskaźnik ekonomiczny

– To wszystko się porównuje, prawda? Tak naprawdę w każdej inflacji to zależy jak to się liczy. Ważne jest to, jak mamy monitorować poziom naszego życia w kwestiach gospodarczych. Po prostu powinniśmy ustalić sobie jeden wskaźnik i mierzyć gospodarkę cały czas tym samym wskaźnikiem – znajduje sposób na mierzenie gospodarki Janusz Korwin-Mikke.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 5 / 5. Liczba ocen. 4

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!