Korwin o Żydach

Janusz Korwin-Mikke vs TVPiS: Izrael nie ma tu NIC DO GADANIA, pomordowani byli obywatelami POLSKI [WIDEO]

przez | 29 czerwca 2021

Janusz Korwin-Mikke uważa, że ustawa jest korzystna dla Polski i nie zmusza nas do wypłacania pieniędzy Żydom. Nie możemy oddać nieruchomości Żydom, ale za to będzie można je zwrócić w gotówce. Konfederacja temu się sprzeciwia. Korwin-Mikke mówi, że wiele osób nie wie, o co chodzi. Według Korwin-Mikkego Jarosław Kaczyński obiecał ambasadzie USA oraz Żydom, że Polska będzie wypłacać odszkodowania. Przez to roszczenia żydowskie wzrosły z 300 mln do 1,5 miliarda.

Izrael zdaje sobie sprawę z tego, że Prawo i Sprawiedliwość wie, że zostaną wypłacone te odszkodowania, natomiast Konfederacja nigdy na to się nie zgodzi. Korwin-Mikke mówi jasno, że pomordowani ludzie byli Polakami, a nie obywatelami Izraela. Musimy im klarownie wszystkiego odmówić. Pomordowani byli Polakami, często dobrze wykształconymi. Musimy także wiedzieć, że w każdym państwie mienie osób zmarłych bez uzgodnienia spadkobierców przechodzi na państwo. Tutaj nie ma żadnej dyskusji. To mienie przeszło na państwo i dlaczego w ogóle PiS rozmawia o tym z Izraelem.

Konfederacja kategorycznie odmawia rozmów z Izraelem na ten temat. Polska nikomu nie jest nic winna i nie może nikomu niczego płacić za II wojnę światową.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.1 / 5. Liczba ocen. 12

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments