winnicki NIE dla unii Polsko-Ukraińskiej

Konfederacja: NIE dla unii Polsko-Ukraińskiej! SKANDALICZNE wystąpienie Prezydenta Andrzeja Dudy! [WIDEO]

przez | 4 maja 2022

Konfederacja odnosi się do wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy

Andrzej Duda wypowiedział się w dniu rocznicy Konstytucji 3 Maja. Jego wypowiedź niewątpliwie podbiła Internet. W wypowiedzi padło kilka kontrowersyjnych i wręcz niedopuszczalnych stwierdzeń ze strony głowy państwa. Do tych wypowiedzi odnosi się Konfederacja. Pierwszy cytat z wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy brzmi tak: „Ukraina jest państwem bratnim dla Rzeczpospolitej, pomiędzy którym, a nami – Polską, jak mam nadzieję, proroczo powiedział to prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński, nie będzie faktycznie granicy i będziemy żyć razem. W ten sposób będziemy budować swoje wspólne szczęście i swoją wspólną siłę”. Konfederacja zdecydowanie nie zgadza się z takim podejściem oraz z propozycją wygłoszoną przez prezydenta Dudę.

Robert Winnicki mówi o wojnie między Ukrainą a Rosją

– To, co przebija z wczorajszego wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy nie jest wizjonerstwem. To, co przebija z tego wystąpienia to jest marzycielstwo, które mści się na polskiej polityce wschodniej od trzydziestu lat. Wyobrażenia o tym, że za wschodnią granicą wszyscy pamiętają I Rzeczpospolitą, jako coś cudownego, wspaniałego, do czego trzeba wracać, Otóż nie! Tak, jak powiedział mecenas Wawer, jest wręcz przeciwnie. Państwa, które leżą za naszą wschodnią granicą, narody, które się tam znajduj: Litwini, Białorusini, Ukraińcy, Łotysze, oni chcą mieć swoje państwa narodowe, chcą mieć swoją samoistność polityczną, suwerenność. O to dzisiaj toczy się wojna między Ukrainą a Rosją  – mówi poseł Konfederacji Robert Winnicki.

Dr Sławomir Mentzen: Służba zdrowia w Polsce, inflacja, bieda oraz pomoc dla Ukrainy! [WIDEO]

https://wolnosc.tv/dr-slawomir-mentzen-sluzba-zdrowia-w-polsce-inflacja-bieda-oraz-pomoc-dla-ukrainy-wideo/

Bądź z nami na Twitterze, YouTube oraz Facebooku:

https://twitter.com/WolnoscTV

https://www.youtube.com/channel/UCnm4qyYN6OuMKYI95IvGhWg?sub_confirmation=1

https://www.facebook.com/WolnosciNiepodlegloscTV

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.7 / 5. Liczba ocen. 53

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wildEast

ukry nie chcą być pod Ruskimi to Polskich zechcą jako panów? znów? potem Wołyń 2.0? Szkoda, że przy rozpadzie Zsrrr…odłączono krainę U, szkoda…

Ania

to skandaliczny prezydent. lepiej miec wroga na zewnatrz niz wewnatrz

Antoni

Duda – ty wybij sobie z pały jakieś federacje. To NIE czasy piłsudskiego Wpakujesz Polskę w bagno po same uszy, a naród ci „podziekuje”.

Dodatkowo przypominamy zę Polska to N I E jest jakiś zydowski Polin.