dr Sławomir Mentzen o biedzie w Polsce

Dr Sławomir Mentzen: Służba zdrowia w Polsce, inflacja, bieda oraz pomoc dla Ukrainy! [WIDEO]

przez | 2 maja 2022

Dr Sławomir Mentzen o biedzie w Polsce oraz o dzietności

– Główna przyczyna, dla której w Polsce rodziło się mało dzieci to naprawdę nie jest bieda. Wręcz przeciwnie. Kiedy spojrzymy na cały świat, to raczej zauważymy taką korelację, że im ludzie mają więcej pieniędzy, tym mają mniej dzieci. Otóż fakty są takie, że w krajach biednych rodzi się więcej dzieci. Druga RP była niesamowicie biednym państwem. Bieda aż piszczała, a dzietność mieliśmy największą w Europie. W PRL-u była bieda. Źle się żyło. Dzietność była dużo większa niż obecnie – mówi ekonomista oraz polityk Konfederacji dr Sławomir Mentzen.

Sławomir Mentzen mówi o polski rządzie i o wojnie na Ukrainie

– Pierwsza rzecz, na jakiej powinien skupić się polski rząd, to chodzi o to, aby nie pogorszyć obecnej sytuacji. Musimy zrobić wszystko, żeby obrazki, które widzimy za naszą wschodnią granicą, nie powtórzyły się również w naszych miastach. To będzie absolutny dramat i tragedia. Druga rzecz, którą bardzo szybko należy się zająć to, co zrobić z uchodźcami z Ukrainy, bo na razie jeszcze jest bajka i ludzie mają dużo dobrego serca. Pomagają jak mogą, ale miejmy świadomość tego, że ten stan nie będzie trwał wiecznie – dodaje dr Sławomir Mentzen.

Źródło: Biznes Misja (YouTube)

Trader21: Chore pieniądze – chore państwo. WALCZYĆ CZY UCIEKAĆ

?https://wolnosc.tv/trader21-chore-pieniadze-chore-panstwo-walczyc-czy-uciekac-wideo/

Bądź z nami na Twitterze, YouTube oraz Facebooku:

https://twitter.com/WolnoscTV

https://www.youtube.com/channel/UCnm4qyYN6OuMKYI95IvGhWg?sub_confirmation=1

https://www.facebook.com/WolnosciNiepodlegloscTV

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.7 / 5. Liczba ocen. 19

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Polka

Dzietność w Polsce spada bo młodzi ludzie wyjechali, wyjeżdżają i będą wyjeżdżać za granicę, bo tu nie ma dla nich pracy i perspektyw dla ich/naszych dzieci. Polki rodzą za granicą. W Polsce zostali emeryci i stare komuchy na posadach.