Brazylia - Argentyna Covid

Mecz Brazylia-Argentyna przerwany przez SANEPID, który wtargnął na boisko ZGARNĄĆ czterech piłkarzy, którym zarzucono COVIDOWE KŁAMSTWO ws. kwarantanny [WIDEO]

przez | 6 września 2021

Mecz piłki nożnej pomiędzy Brazylią a Argentyną został przerwany po kilku minutach. Właśnie wtedy na boisko wbiegli urzędnicy sanitarni wraz z policją. Zarzucili oni „covidowe kłamstwo” zawodnikom Argentyny. Mecze Argentyny z Brazylią od zawsze budziły ogromne emocje. Jednak tym razem postanowiono rozegrać to spotkanie w Katarze. Mecz jednak nie trwał zbyt długo. Zaraz po tym, jak sędzia rozpoczął mecz, na boisko wtargnęła grupa urzędników z Anvisa (jest to odpowiednik tamtejszego sanepidu) oraz policja.

Powodem tego był fakt „zatajenia” w protokole przez czwórkę piłkarzy reprezentacji Argentyny pewnych informacji na temat Covid. Przepisy obowiązujące w Brazylii mówią, że wszystkie osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni przebywały na terenie Wielkiej Brytanii i trafiły na terytorium Brazylii, muszą poddać się przymusowej 14-dniowej kwarantannie. W kadrze Argentyny jest czwórka piłkarzy, którzy na co dzień grają w klubach ligi angielskiej. Są to Emiliano Martinez i Emiliano Buendia (obaj z Aston Villi Birmingham), a także Cristian Romero oraz Lo Celso (Tottenham Hotspur).

Jak informują media, ci piłkarze nie wskazali w formularzu covidowmy, że w niedalekiej przeszłości przebywali oni w Wielkiej Brytanii. Jednak czujni urzędnicy stwierdzili, że mieli oni tam przebywać, gdyż grali w meczach swoich klubów w Anglii. Z tego powodu urzędnicy oraz policja wtargnęli na boisko tuż po pierwszym gwizdku sędziego.

0 Udostępnień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *