Urbaniak Konfederacja polityka

Michał Urbaniak: Polacy mają prawo wiedzieć, którzy posłowie chcą segregacji sanitarnej, którzy posłowie chcą dzielić Polaków na lepszych i gorszych [WIDEO]

przez | 31 października 2021

Praktycznie cały czas powtarzamy, że sczepienia są prywatną sprawą każdego z nas, natomiast segregacja sanitarna jest sprzeczna z Konstytucją RP. Głos zabiera Michał Urbaniak z Konfederacji, który wprost mówi, że każdy z nas powinien dbać o swoje zdrowie i takie podejście jest słuszne. Wobec tego wytykanie ludzie palcami na ulicy, ich dyskryminowanie, niewpuszczanie w pewne miejsca, niepozwalanie im pracować, niepozwalanie im na robienie zakupów to jest czysta patologia, z którą mamy obecnie do czynienia i z którą musimy walczyć.

– Trzeba pamiętać o tym, że w Polsce każdy obywatel powinien być tak samo traktowany przez prawo. A to nie znaczy, właśnie, że Polacy mają być dyskryminowani, że maja być segregowani na lepszych i gorszych tylko dlatego, jak dbają o swoje zdrowie – mówi poseł Konfederacji Michał Urbaniak.

– Musimy o tym wszystkim pamiętać, dlatego dzisiaj ta dyskusja w Sejmie jest potrzebna. Z tego miejsca też zachęcam jak największą liczbę posłów do tego, by zajrzeli do swojego sumienia i zweryfikowali, czy są za segregacją ludzi na lepszych i gorszych, czy może jednak są za tym, by traktować Polaków sprawiedliwie – zaznacza polityk Konfederacji.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 5 / 5. Liczba ocen. 7

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!