Michał Wawer w Polsacie

Michał Wawer w Polsat News W STARCIU z red. Jankowskim i politykami PiS, KO i Lewicy ws. OCHRONY ZDROWIA [WIDEO]

przez | 15 września 2021

Michał Wawer zwraca uwagę na to, że służba zdrowia w Polsce musi zostać gruntownie przebudowana. Potrzebne są działania systemowe i za tym opowiada się Konfederacja. Polityk Konfederacji, pan Wawer, jest zagłuszany oraz przekrzykiwany w studio, kiedy mówi o tym, jak powinna wyglądać reforma służby zdrowia w Polsce. Tutaj padają przykłady Niemiec, Francji oraz innych zamożnych krajów Unii Europejskiej. Niestety w Polsce sytuacja ze służbą zdrowia jest katastrofalna.

Prawo i Sprawiedliwość chce zwiększyć nakłady na służbę zdrowia poprzez podnoszenie podatków oraz zadłużanie przyszłych pokoleń Polaków. Według Michała Wawra jest to droga donikąd, gdyż potrzebne są działania zdecydowane. Obecny system jest niewydolny i ciągle trzeba do niego dokładać. Czy ten bałagan kiedykolwiek się skończy? Pod rządami PiS-u jest to praktycznie niemożliwe.

Michał Wawer mówi o systemu opartym na monopolu oraz korupcji. Konfederacja chce przejścia na model bonu zdrowotnego, czyli likwidujemy monopol Narodowego Funduszu Zdrowia i dajemy Polakom wybór pomiędzy publicznymi oraz prywatnymi funduszami ubezpieczeniowymi. Te mają zapewniać koszyk świadczeń gwarantowanych.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.7 / 5. Liczba ocen. 3

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments