minister Niedzielski

Minister Niedzielski zapowiada przymus szczepień na Covid-19, na początek dla poszczególnych grup zawodowych! [WIDEO]

przez | 6 grudnia 2021

– Przygotowujemy takie rozwiązania, które mam nadzieję troszeczkę bardziej zachęcą do szczepień – ale z drugiej strony powoli myślimy jednak o obowiązku szczepiennym, szczególnie dla tych grup najbardziej narażonych, czyli przede wszystkim dla medyków. Ten obowiązek szczepień może być wprowadzony wkrótce. Jednak my nie będziemy wprowadzali tego obowiązku z dnia na dzień. Przypomnę, że Austriacy i Niemcy mówią o wprowadzeniu szczepienia od lutego przyszłego roku. W Polsce też podejmujemy różne decyzje. – mówi minister Adam Niedzielski.

Obowiązek szczepień i paszporty covidowe

– A nie pouczające są przykłady z Unii Europejskiej, jeśli chodzi o kraje, które wprowadziły obostrzenia dla niezaszczepionych, te słynne paszporty covidowe? Wiadomo Francja, Włochy, ale także Bułgaria, która 21 października wprowadziła zielone przepustki między innymi do gastronomii, kina, na koncerty, do centrów handlowych. Tam przez mniej więcej 7-8 miesięcy wszczepiło się ponad 20% Bułgarów, w ciągu miesiąca dodatkowe prawie 6%. To by wskazywało, że wprowadzanie takich ograniczeń dla niezaszczepionych po prostu działa – mówi redaktor.

Co chce nam zaproponować rząd w Polsce?

– W tej chwili pracujemy nad rozwiązaniem, które musi być także zdefiniowane w tych realiach politycznych i społecznych, w których jesteśmy. Prowadzimy rozmowę z innymi klubami parlamentarnymi. W tym tygodniu na pewno będziemy dyskutowali na temat pewnej modyfikacji projektu, który został założony przez posłów – wyjaśnia minister Niedzielski.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 1.7 / 5. Liczba ocen. 34

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stanislaw

Oj stary – ta cela pod ktorą bedziesz siedział juz czeka. W mili współwięźniowie uprzyjemnią ci zywot. Wszyscy podpadnięci długodystansowcy w takich „więżniach” maja powybijane przednie zęby – a wiesz po co? Zeby lepiej brali do buzi. Kuperek też tam swoje dostanie,. Zobaczymy jak tam długo wytrzymasz.

Michał

Nie ma co się jemu dziwić. Dostał polecenie od koncernów. Do 2023 roku 31 mln obywateli ma być ukłutych. Jeśli tego nie zrobisz to marny twój los. Chłop robi co może. Nie chce ale musi. Trzeba go zrozumieć.

bapona

Nie chce, ale musi??? No proszę Cię…
To głupie tłumaczenie.
Jeśli nie chce – to niech nie wprowadza.
Może zrezygnować ze stanowiska.
Jeśli wprowadzi – będzie MUSIAŁ ponieść konsekwencje.
I tyle w temacie.

Last edited 1 miesiąc temu by bapona