Ogromne protesty Londyn

OGROMNE protesty w Londynie! Starcia z Policją i SPALENIE KUKŁY PREMIERA! [WIDEO]

przez | 7 listopada 2021

Aresztowano 12 osób, natomiast 8 policjantów doznało obrażeń w skutek starć do jakich doszło w nocy z piątku na sobotę w centrum Londynu. Wtedy na ulice miasta wyszły setki uczestników protestów antysystemowych. Taką informację podała policja. Demonstranci byli związani z ruchem Marszu Miliona Masek. Na początku zebrali się oni na Trafalgar Square. Tam doszło do spalenia kukły, która symbolizowała premiera Borisa Johnsona. Dodatkowo część uczestników rzucała fajerwerkami w policjantów. Po pewnym czasie protestujące osoby przeniosły się na Parliament Square. Także tam odpalano fajerwerki oraz doszło do starć z policją.

Wiele demonstrujących osób miało symbole przeciwko ograniczeniom, jakie zostały wprowadzone w związku z rzekomą pandemią koronawirusa. Były także widoczne maski Guya Fawkesa na twarzach wielu osób.

– W czasie protestów na Parliament Square tłum odpalał race oraz fajerwerki. Niektóre fajerwerki wybuchały blisko osób, co było dla nich zagrożeniem. Wtedy zdecydowaliśmy się wkroczyć w tłum, żeby odebrać wszystkie fajerwerki oraz zapobiec temu, żeby osoby protestujące doznały jakichkolwiek obrażeń – taki komunikat zamieściła policja metropolitarna na Twitterze, dodając także, że do aresztu trafiło 12 osób.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 0 / 5. Liczba ocen. 0

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!