USA

Pilne! Wielka klęska Stanów Zjednoczonych! Czy Polska będzie drugim Afganistanem? Izrael atakuje [WIDEO]

przez | 18 sierpnia 2021

Musimy wprost przyznać, że USA doznały spektakularnej klęski, jeśli chodzi o Afganistan. Władzę przejmują talibowie. Wiele na ten temat mówił Janusz Korwin-Mikke, który zadał pytanie, czy Polska może zatem stać się drugim Afganistanem. Teraz wiele osób wypowiada się na temat wojny w Afganistanie i porównuje tę sytuację do naszego kraju. Wszystko odnosi się do sojuszy. Marcin Rola zadaje pytanie, na czym owe sojusze powinny polegać? Czy takie alianse w jakikolwiek sposób opłacają się nam?

Powinniśmy zwrócić uwagę na wiarygodność Stanów Zjednoczonych. Nie powinniśmy iść tak daleko, jak prezes Korwin-Mikke w ocenie tej sytuacji. Mowa o daleko idącym stwierdzeniu publicystycznym. Oczywiście musimy skonstatować, że polityka ma swoje prawa i musimy ją odpowiednio interpretować. Z punktu widzenia geopolityki nie jest istotne tylko to, że USA wychodzi z Afganistanu, bardzo ważne jest to, w jakim stylu to robią. Stany Zjednoczone wycofują się także z większej części świata. Nie powinniśmy skupiać naszej uwagi tylko na Afganistanie.

Wobec tego zachodzą pewne kolosalne zmiany odnośnie ładu międzynarodowego. Szykują się istotne zmiany na świecie. USA nie będą już globalnym żandarmem. Znaczenie dla Polski ma także wiarygodność Stanów Zjednoczonych jako naszego sojusznika. Jaka będzie zatem polityka Joe Bidena w przyszłości? W jakim kierunku USA podąży?

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 5 / 5. Liczba ocen. 4

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments