Andrzej Horban

Prof. Andrzej Horban na temat SZCZEPIEŃ dzieci – Czy mamy do czynienia z EKSPERYMENTEM MEDYCZNYM?

przez | 16 lipca 2021

Profesor Andrzej Horban jest doradcą premiera do spraw walki z Covid-19. Niedawno doszło do kłótni Horbana z Rzecznikiem Praw Dziecka. Jest nim Mikołaj Pawlak. Otóż miało miejsce spotkanie parlamentarne w Sejmie zespołu do spraw sanitaryzmu i wtedy profesor Horban krytycznie odniósł się do pomysłów pana Pawlaka, nazywając tę propozycję jako eksperyment medyczny na dzieciach.

Według profesora Horbana, szczepienia nie mogą być eksperymentem, ponieważ zabraniają tego obowiązujące w Polsce przepisy. Andrzej Horban dodał: „Mamy do czynienia z wieloma kwestiami, które można określić jako eksperyment medyczny. Taka jest prawda. Kiedy państwo decyduje się na wprowadzenie danego produktu medycznego na rynek, wtedy powinniśmy zaapelować właśnie do państwa o przypuszczalnych oraz niepożądanych objawach.”

Horban zaznaczył także, że to co dzieje się obecnie w Polsce na płaszczyźnie medycznej, możemy określić jako epidemię, która jest dosyć „unikalna”.

Powinniśmy zatem zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na Covid-19. Pandemię musimy wspólnie pokonać. Wtedy nieodzowna jest pomoc medyków. Rząd Polski musi podejmować racjonalne i odpowiedzialne decyzje.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 1.6 / 5. Liczba ocen. 9

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments