Bogdan Góralczyk Orban Węgry

Prof. Bogdan Góralczyk: To u Węgrów Polacy podpatrzyli ROZDAWNICTWO? Węgry od komunizmu do dziś [WIDEO]

przez | 9 stycznia 2022

W Polsce wszyscy kochają albo nienawidzą Orbana – mówi profesor Bogdan Góralczyk. Węgry są jedynym krajem pokomunistycznym, gdzie zmiana systemu nastąpiła w podobny sposób jak w Polsce. Nastąpiła tak zwana „wynegocjowana rewolucja”. Socjaliści dogadali się z liberałami. Potem zaczęło się psuć, Orban przegrał, minimalnie, w 2002 roku, na rzecz kandydata desygnowanego przez partie socjalistyczną.

Socjalizm a inflacja

Węgrzy pierwotnie nie przyjęli tej części socjalnej i ekonomicznej. Kiedy w 2010 roku Orban wrócił, miał zupełnie nowy program. Na mocy większości w styczniu 2012 roku wprowadził nową konstytucję. W jej ramach zaczął podporządkowywać sobie media, system oświaty, kultury, sportu, ale również system prawny. Orban robił wszystko by programy socjalne rozbudowywać. Niestety kosztem ogromnego zadłużenia i deficytu budżetowego – opowiada profesor Góralczyk.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 5 / 5. Liczba ocen. 1

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wiesław Pilch

Góralczyk to KWINTESENCJA „elyt” III RP. I Wy jego cytujecie? Zacytujcie zatem niejaką Jandę, potem Stuhra, Bolka i Jachirę! A miałem Was za poważny portal! Z Waszą bezmyślnością/infantylizmem nie ma co Was zapraszać do Chińskiego Kanału Informacyjnego. Bez ukłonów