Konfederacja sondaż

REKORDOWY wynik Konfederacji w najnowszym sondażu. Partia zbliża się do Polski 2050 [WIDEO]

przez | 23 września 2021

W najnowszym sondażu, który został przeprowadzony przez pracownię Social Changes dla portalu wpolityce.pl to właśnie Konfederacja notuje rekordowy wzrost poparcia spośród wszystkich partii politycznych. Tym samym niewiele już brakuje jej do Polski 2050. W tym sondażu traci Koalicja Obywatelska, natomiast zyskuje Konfederacja i Polska 2050. Jednak partie polityczne pozostają na tych samych miejscach w notowaniach.

Pierwsze miejsce zajmuje Prawo i Sprawiedliwość, na które chce zagłosować 37 procent badanych. Tutaj nie ma żadnych zmian. Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska, która traci aż 3 punkty procentowe w stosunku do ostatniego sondażu. Jej wynik to 24 punkty procentowe. Na ostatnim miejscu podium znajduje się Polska 2050 Szymona Hołowni. Notuje ona niewielki wzrost poparcia, bo tylko o 1 punkt procentowy. 13 procent badanych osób chce zagłosować na ten ruch.

Na czwartym miejscu jest Konfederacja, która cieszy się 12 procentowym poparciem wśród badanych. Konfederacja zanotowała największy wzrost poparcia spośród wszystkich partii, bo aż o 3 punkty procentowe. Do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica, na którą chce głosować 7 procent. Natomiast progu wyborczego nie przekroczyłyby: Polskie Stronnictwo Ludowe, Kukiz’15 oraz Porozumienie. Cieszą się one 2 procentowym poparciem.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 0 / 5. Liczba ocen. 0

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments