mentzen costa coffee

Sławomir Mentzen: Należy BOJKOTOWAĆ firmy, które z własnej głupoty wprowadzają segregację sanitarną!

przez | 6 grudnia 2021

Niedawno jedna z najpopularniejszych sieci kawiarni w Polsce i Europie postanowiła wprowadzić absurdalny zakaz dla klientów, którzy nie zaszczepili się przeciwko COVID-19. Kawiarnia Costa Coffee znajdująca się w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego zabroniła osobom niezaszczepionym korzystać z miejsc siedzących. Jest to jawna segregacja sanitarna, a działanie Costa Coffee jest niezgodne z polskim prawem i konstytucją.

Niestety coraz więcej warszawskich lokali decyduje się na takiego rodzaju rozwiązanie, które świadczy o braku poszanowania dla swoich klientów. Znany polityk i przedsiębiorca, Sławomir Mentzen mówi wprost o tym, że należy takie firmy bojkotować, omijając je szerokim łukiem.

„To w Costa Coffee mnie już nie zobaczą. Należy bojkotować firmy, które z własnej głupoty wprowadzają segregację. Trzeba mieć coś z deklem, żeby na poważnie uzależniać możliwość skorzystania z krzesła od zaszczepienia. Niezaszczepieni mają stać obok krzesła?” – napisał na swoim Twitterze.

Nie od dziś wiadomo, że zaszczepione osoby mogą się zarazić i przenosić wirusa tak samo jak niezaszczepieni. Dlaczego więc niektóre firmy decydują się na tak drastyczny krok? Tego nie da się wyjaśnić w logiczny sposób! A niedorzeczne tłumaczenie, że nowe zasady wprowadzane są rzekomo w trosce o nasze bezpieczeństwo jest obrazą dla każdego trzeźwo myślącego człowieka.

Sławomir Mentzen namawia do bojkotu konsumenckiego, który miałby polegać na niekorzystaniu z usług danych firm. Sądzimy, że jest to chwilowo najlepsze rozwiązanie na powstrzymanie szerzącej się głupoty.

Tak polityk Konfederacji Sławomir Mentzen wypowiada się na swoim koncie na Facebooku:

„Po co to wszystko? Po co to dzielenie społeczeństwa, maski, zamykanie firm i ludzi, segregacja i certyfikaty? Wirus i tak ma to wszystko gdzieś, żadna z tych metod go nie powstrzymała. Jedyne, co udało się w ten sposób pokonać, to wolność.”

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.7 / 5. Liczba ocen. 270

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Radek Malec

Mentze sie ZASZCZEPIL a wam kit wali zeby statystyki mu przed wyborami nie spadały. Polegnie w wyborach, potem zamknie browar który ledwo zipie a potem zamknie swój grajdołek podatkowy. Dobiorą się mu do xD bo to kwestia czasu. Czy kozak Mentze tez bedzie uciekał z kraju z bagażniku do Berlina ?

Barbara

No to co,że się zaszczepił!!! To jego sprawa!!! Właśnie takie myślenie jest najgorsze!!! Ja nie wymagam od niego świadectwa szczepienia a on nie wymaga tego ode mnie!!! Na tym polega wolność wyboru!!!

Jaszma

Wierzylam,ze moze zwariowac jedna ,kilka osob ale ze polowa ludzi w kraju,na swiecie trudno sobie wyobrazic. Miejmy nadzieje ze to szalenstwo minie. Od dawna omijam nie tylko restauracje,gdzie jest segregacja ale w najblizszych wyborach bede omijac takze idiotow ktorzy beda startowac w wyborach do sejmu,rzadu etc..

tomek

Ludzie nie zwariowali, proszę Pani. To nie jest rozgrywka na poziomie etycznym albo edukacyjnym, tylko biologicznym. Ludzie mają spójną i sensowną narrację, która chroni ich na poziomie przetrwania. To nie oszołomy. Zostali urobieni i uzależnieni przez system. Od wejścia do UE dostawali dopłaty, drogi, podróże, zabawki – socjalmedia oraz hasła o dobrej przyszłości opartej na tolerancji, rozwoju, ekologii. Doedukowali się w internecie. Podkład narracyjny i rzeczywistość kilkanaście lat całkiem się zgadzały. Kto więc uwierzy teraz w jakiś ”system”, który chce mu zrobić kuku? Poczucie przynależności do dobrej cywilizacji europejskiej zbudowane w tym czasie, poparte sukcesami wyklucza cień podejrzenia, że mamy w tej chwili smugę cienia, subtelny i wyrafinowany nazizm lat 30. Człowiek Trzeciej RP, ten który uważa się za oświeconego, będzie ostatnim, który byłby w stanie przyjąć, że właśnie popiera Hitlera i Ustawy Norymberskie. Żyd przenosi choroby i podlega wykluczeniu, dzisiaj tym Żydem jest osoba bez preparatu w sobie. Jednak to, że my widzimy co się dzieje naprawdę, nie uprawnia nas do gniewu i pogardy wobec tej drugiej strony. Powiem więcej – walcząc, szydząc i uświadamiając strzelamy sobie w stopę. Naturalny mechanizm przetrwania chroni tych ludzi przed chorobą psychiczną. Oni nie są w stanie wpuścić prawdy do serca, bo to by oznaczało katastrofę dla organizmu. Szok poznawczy nie do udźwignięcia. Zwolennicy jedynie słusznej prawdy są podwójnymi ofiarami diabelskiego kłamstwa, ponieważ ich zdrowie i życie są zagrożone skutkami ubocznymi, a na dodatek bez żadnej świadomości wylewają fundamenty beznadziei, której …. chcą uniknąć! To oni są kołem zamachowym systemu. Jakakolwiek opór, który im postawimy na poziomie dyskusji i wymiany poglądów, wyłącznie ich wzmocni. Niech nazywają nas foliarzami i płaskoziemcami, nevermind. Ale niech to trafia w próżnię. Róbmy swoje. Nie da się połączyć składu do Zakopanego ze składem do Gdyni.

Z pozdrowieniami.

Last edited 5 miesięcy temu by tomek
Voyager

@tomek, genialnie to opisałeś. Myślę całkiem podobnie jak Ty. Publikuj gdzie możesz swoje wypowiedzi, bo ludzkość w tych mrocznych dniach, bardzo potrzebuje prawdy i pociechy. Pozdrawiam Ciebie i Czytelników

Last edited 5 miesięcy temu by Voyager