Sławomir Mentzen

Sławomir Mentzen: Nowy ład, ile Ci zabiorą? [WIDEO]

przez | 11 sierpnia 2021

Sławomir Mentzen mówi o tym, kto najwięcej straci na niedawno ogłoszonym programie Prawa i Sprawiedliwości, czyli na „Nowym ładzie”. Stracą wysoko opłacani specjaliści na umowie o pracę oraz przedsiębiorcy na podatku liniowym, którzy z powodu kredytów, dotacji oraz koncesji i innych uwarunkowań nie są w stanie się przekształcić. „Nowy ład” to nic innego, jak „Nowy wał”. Tak oceniają nowy pomysł na Polskę politycy Konfederacji.

Dr Sławomir Mentzen rozwiewa wszelkie wątpliwości w związku z propozycjami rządu Zjednoczonej Prawicy. Po raz kolejny okazuje się, że wiele musi się zmienić, żeby wszystko pozostało po staremu. Nie będzie możliwości odliczenia składki zdrowotnej. Przedsiębiorcy będą zatem w trudniejszej sytuacji. Praktycznie każdy przedsiębiorca w Polsce będzie musiał inaczej się rozliczać. To oznacza zdecydowanie wyższe podatki dla osób, które prowadzą firmy.

Czy to jest ten moment, kiedy ludzie powiedzą dość, czy może zacisną zęby i jednak będą płacić te wyższe podatki? Sławomir Mentzen nie wie teraz, ile firm wyniesie się za granicę. Na pewno będziemy mieć w Polsce do czynienia z masowym odejściem od podatku liniowego. Od stycznia przyszłego roku przedsiębiorca na podatku liniowym będzie mieć najgorszą i najdroższą możliwą formę prowadzenia działalności gospodarczej.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 3.7 / 5. Liczba ocen. 6

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments