Mentzen o PiS

Sławomir Mentzen w Sejmie! Nowy Wał PiSu to WIELKI ZAMACH na klasę średnią w Polsce! [WIDEO]

przez | 17 września 2021

Dr nauk ekonomicznych Sławomir Mentzen krytykuje działania rządu i mówi o projekcie ustawy zmian podatku dochodowego. Polacy będą mieć teraz problem z interpretacją przepisów prawa podatkowego. Prawo w Polsce już teraz jest skomplikowane, a będzie jeszcze gorzej. Musimy się na to przygotować, gdyż taki rząd mamy. Prawo i Sprawiedliwość nie ułatwia zadania Polakom oraz polskim firmom.

Sławomir Mentzen mówi, że nie ma jeszcze żadnych opracowań dokumentu i nie wiemy, jak powinniśmy te zmiany w ustawie rozumieć i egzekwować. W związku z tym posłowie, którzy będą głosować za tą ustawą, którzy ją poprą, będą głosować bezmyślnie, gdyż nie będą wiedzieć, nad czym głosują. Oni nie rozumieją skutków tych zmian w przepisach podatkowych, które mają zostać wprowadzone w życie.

Według Mentzena posłowie, którzy opowiadają się za tym projektem, są przekonani, że bogaci będą płacić więcej, a biedni będą płacić mniej. Jest to nieprawda, gdyż w tym projekcie roi się od luk, błędów oraz furtek, które najbogatsi będą wykorzystywać już od stycznia. Ten projekt efektywnie obniża opodatkowanie milionerów.

0 Udostępnień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *