Sławomir Mentzen i kancelaria

Sławomir Mentzen wyjaśnia co stoi za gigantycznym sukcesem kancelarii Mentzen! Czy zbuduje imperium?[WIDEO]

przez | 9 grudnia 2021

Sławomir Mentzen i kancelaria Mentzen. Dlaczego odniosła gigantyczny sukces? Jak w biznesie radzi sobie doktor nauk ekonomicznych Sławomir Mentzen, który, oprócz tego, że świetnie zna się na ekonomii, podatkach, to także jest aktywnym politykiem Konfederacji. Tym razem nie będzie mowy za bardzo o podatkach. W tym filmie będzie natomiast to historii Sławomira Mentzena oraz sukcesie jego firmy, która urosła w ciągu minionych dwóch lat z kilku pracowników do 130 pracowników. Oczywiście to się szybko zmienia. To rośnie prawie jak Bitcoin, więc niedługo może to być nieaktualne.

Sławomir Mentzen i kancelaria Mentzen. Początki jego biznesu

– Biuro rachunkowe założyłem bardzo dawno temu, bo w roku 2012. Wtedy w ogóle się nie interesowałem ani podatkami, ani księgowością, ani niczym z tym związanym. Po prostu uznałem, że na tym rynku można działać inaczej, niż działa konkurencja. Nie miałem wielkiego pomysłu, jak to robić inaczej, ale uznałem, że pewnie coś wymyślę. Następnie przekonałem się, że wszystkie moje wyobrażenia kompletnie nie działały. Początkowo było to absolutnie standardowe biuro rachunkowe, jakich wiele w Polsce – mówi o początkach swojego biznesu dr Sławomir Mentzen.

Jeden szczegół, który wpłynął na dynamiczny rozwój firmy Sławomira Mentzena

– Biuro się powoli rozrastało. W między czasie próbowałem rożnych modeli rozwoju. Przejąłem dwa biura rachunkowe poza Toruniem. Jedno w Nakle, drugie w Pile. Tak naprawdę wszystko zaczęło się jesienią 2019 roku, kiedy w wyniku zbiegu kilku korzystnych i szczęśliwych okoliczności, zrozumiałem dopiero wtedy, jak to powinno działać. Zdałem sobie sprawę, że przez pierwsze 6, 7 lat działałem tak samo jak konkurencja. Wtedy właśnie pod koniec roku 2019 zacząłem działać zupełnie inaczej. W tym czasie wyszły objaśnienia Ministerstwa Finansów do ulgi IP Box. Zapoznałem się z nimi i doszedłem do wniosku, że ulga, która pierwotnie i ewidentnie planowana była dla firm produkujących oprogramowanie, dla spółek, które produkują gry komputerowe, tak naprawdę została tak napisana, że okazało się, iż nie jest ona dobra dla firm. Wtedy zacząłem o tym głośno mówić, także w mediach społecznościowych i wiele osób udało się do mnie po poradę – dodaje dr Sławomir Mentzen.

O uldze IP Box można dowiedzieć się z tego filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=nTMM4qFd3yA

Dr Sławomir Mentzen wyjaśnia szczegółowo, czym jest ta ulga i kto powinien z niej skorzystać.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 3.8 / 5. Liczba ocen. 11

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments