Unia Europejska

STOP unijnemu DYKTATOWI! Stanowcza reakcja Konfederacji

przez | 15 lipca 2021

Podstawą dla prawa, jakie panuje w Polsce, jest polska konstytucja. To oznacza, że trybunały europejskie nie mogą nam zastępować konstytucji oraz decydować wbrew jej. Taką ocenę przedstawili w czwartek politycy Konfederacji.

Robert Winnicki dosadnie się wyraził, mówiąc:

– Kiedy pojawia się konflikt między polską konstytucją a odmienną interpretacją prawa stanowionego przez instytucje sądowe lub urzędy w Brukseli, wtedy najwyższym prawem jest właśnie konstytucja. Jest to oczywiste.

W związku z konfliktem, jaki się pojawił, musimy przed wszystkim stać po stornie państwa polskiego oraz po stronie zapisów polskiej konstytucji oraz suwerenności. To oznacza, że unijne urzędy nie mogą stać ponad prawem, jakie gwarantuje nam konstytucja.

– Konstytucja Unii Europejskiej nie odpowiada nam oraz nie leży w interesie Polski. Z tego wynika wiele różnych sporów – dodał Robert Winnicki z Konfederacji.

Środa była dniem, kiedy nasza Polska została przynaglona do natychmiastowego zawieszenia przepisów krajowych, które odnoszą się szczególnie do uprawnień Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Taka decyzja z pewnością nie leży w interesie Polski. Wobec tego musimy stanowczo powiedzieć „NIE!” na tego typu sytuacje oraz zobowiązania, jakie nakłada na nas prawo unijne.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 5 / 5. Liczba ocen. 2

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments