Sputnik V

Szczepionka Sputnik V bezpieczna oraz skuteczna. Taką opinię wydał magazyn Nature

przez | 12 lipca 2021

Publikacja dotyczy skuteczności leku z Rosji. Dokonano analizy w 70 państwach świata. Magazyn Nature poinformował, że szczepionka Sputnik V jest nie tylko skuteczna, ale również bezpieczna. Bianca Nogradi, autorka artykułu, spostrzegła, że szczepionka nie uzyskała aprobaty WHO, gdyż powodem miały być rzekome skutki uboczne. Takich jednak nie było.

Żaden z wszystkich pacjentów, którym zaaplikowano rosyjską szczepionkę, nie zmagał się z ciężką postacią tak zwanej choroby koronawirusowej. W samej Argentynie szczepionkę przyjęło ponad 40 tysięcy osób. Jak wynika z testów, preparat Sputnik Light zmniejszał u tych osób ryzyko objawów w związku z Covid-19 aż o ponad 78 procent, natomiast ryzyko hospitalizacji aż o prawie 90 procent.

Jak twierdzą eksperci, w przypadku stosowania szczepionki Sputnik V, skutki uboczne są bardzo podobne do tych, które występują po podaniu innych popularnych szczepionek. Osoby często skarżyły się na ból w miejscu wstrzyknięcia, zmęczenie, bóle mięśni oraz czasami występowała gorączka.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 4.3 / 5. Liczba ocen. 7

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments