Wojciech Cejrowski

Wojciech Cejrowski: Nie chcę energii jądrowej! Chcę energii węglowej! Co zarządził dyktator w Polsce? [WIDEO]

przez | 8 stycznia 2022

– Gmina Choczewo na Pomorzu będzie miejscem instalacji pierwszego reaktora jądrowego, oświadczyła władza. Czy ktoś pytał ludzi? Czy może po prostu dyktator Morawiecki przyjechał i tak po prostu zarządził, bez pytania kogokolwiek o cokolwiek. Mnie nikt nie zapytał, czy ja chcę energii jądrowej w Polsce. Chcę energii węglowej. Walczmy o lepsze piece, o lepsze filtry – mówi Wojciech Cejrowski.

Wojciech Cejrowski o polskim węglu i gospodarce

– Ja chcę elektrociepłowni opartych o polski węgiel. Bo to powoduje nakręcanie gospodarki w Polsce. Jest kopalnia, która dostarcza węgla. Ludzie pracują w kopalni. Jest spalarnia tego węgla, która produkuje prąd i ciepło do domu. To wszystko jest polskie, natomiast reaktor jądrowy musi wykupić paliwo z zagranicy. Know-how i budowa, to przyjedzie zagraniczna firma i to zrobi – dodaje Wojciech Cejrowski.

Wojciech Cejrowski o Putinie, Rosji i Białorusi

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 5 / 5. Liczba ocen. 3

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wiesław

P. Cejrowski. Nie musi Pan wiedzieć co oznacza dywersyfikacja produkcji energii w energetyce. Więc niech Pan nie zabiera głosu. W gm. Choczewo jeszcze w latach 80-tych za komuny zaczęli stawiać elektrownię jądrową. Ale im przeszło. Tyle że lokalizacja i część inwestycji pozostała. Jasne? W kwestii wykorzystania polskiego węgla- pełna zgoda! Ale w polskich rządach od kilkudziesięciu lat siedzą PLASTUSIE, a nie dyktatorzy którzy jak Morawiecki wpędzili nas w UE w czarną dziurę. Ukłony