Wojciech Cejrowski o Putinie

Wojciech Cejrowski: Jak Putin wymanewrował Bidena! Będzie agresja Rosji na Ukrainę? [WIDEO]

przez | 19 grudnia 2021

Wojciech Cejrowski o Putinie. – Z rozmowy Bidena z Putinem nic nie wynikało. Putin mu powiedział „Nie!”. To było do przewidzenia. Putin o nic nie prosił, a Biden przyszedł po prośbie. W ogóle ustawił tę rozmowę tak, jakby chciał, żeby ten nie najechał Ukrainy, żeby tego i tamtego nie robił. Więc „Nie!” Bidena było prośbą. Na to Putin odpowiedział swoim „Nie!”. Ukraina według Putnia to jego sprawa – mówi Wojciech Cejrowski.

Wojciech Cejrowski o Putinie

– Putin powiedział wprost, że jak NATO będzie pchać się  w pobliże jego granicy, to Putin prowadzący duże państwo, będzie chciał odpychać NATO od siebie. Sposobem na odpychanie NATO jest na przykład poszerzenie terytorium Rosji oraz zabezpieczenie się przed tym faktem, że Ukraina ma być wciągnięta do NATO. Wtedy Włodzimierz Putin ostro zareagował i zagroził, że wtedy najedzie na całą Ukrainę – dodaje Cejrowski.

Ukraina a rola Wielkiej Brytanii

– Teraz pytanie strategiczne, Wielka Brytania powiedziała ostatnio, że trzeba powstrzymać Rosję przed agresją na Ukrainę. Podobnego zdania jest Komisja Europejska oraz szef generalny NATO. Więc ja się pytam: czemu? Co leży w interesie Wielkiej Brytanii, wyborców w Wielkiej Brytanii, zatrzymywanie Putina przed agresją na Ukrainę. Gdzie tam jest brytyjski interes w tym? – komentuje sytuację Wojciech Cejrowski.

Oceń artykuł!

Średnia ocen. 5 / 5. Liczba ocen. 2

Nikt jeszcze nie ocenił. Bądź pierwszy!