Cejrowski o Afganistanie

Wojciech Cejrowski o wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z Afganistanu. TOTALNA KLĘSKA USA!!! [WIDEO]

przez | 18 sierpnia 2021

Cejrowski wypowiada się na temat sytuacji w Afganistanie. Według Cejrowskiego Biden jest figurantem. Otóż, gdyby Donald Trump wycofywał wojska ameryskańskie z Afganistanu, wtedy pojawiłby się argument, który dotyczyłby Bliskiego Wschodu, że problemów w tamtejszych krajach nie da się inaczej załatwić, niż tylko przez obecność fizyczną wojsk amerykańskich. W Izraelu konieczne jest wykorzystanie tak zwanych mocnych „zębów wojskowych”, które powstrzymują terrorystów przed atakiem na ten kraj. Narracja była taka, że te problemy należy rozwiązywać tylko poprzez udział wojsk w krajach arabskich.

Trump już wcześniej udowodnił, że można poprzez układy między Izraelem a wybranymi państwami arabskimi, żeby robić interesy, żeby rozwijała się gospodarka oraz żeby w tych krajach nie było wojny. Jest to szczególnie ważne dla osiągnięcia spokoju w tym regionie, dlatego obecność amerykańskich wojsk była tam uzasadniona. Niestety obecny prezydent USA, Joe Biden, przyjmuje inne stanowisko i stąd decyzja o wycofaniu wojsk amerykańskich z Afganistanu.

Tę decyzję można określić jako pewnego rodzaju klęskę. Przez ostatnie dwadzieścia lat próbowano „naprawić” Afganistan, a teraz Biden zadecydował, że wycofa stamtąd wojska. Nie jest to dobra informacja dla mieszkańców Afganistanu, gdyż już doszły nas słuchy, że talibowie ponownie przejęli ten kraj.

0 Udostępnień

Jedna myśl nt. „Wojciech Cejrowski o wycofaniu się Stanów Zjednoczonych z Afganistanu. TOTALNA KLĘSKA USA!!! [WIDEO]

 1. CPR Industries

  Szanowny Panie
  Przecież to Donald zdecydował o wycofaniu wojsk z Afganistanu a nie Joe
  To Donald skonstruował porozumienie z talibami dając im możliwość na panowanie
  Prawdziwa porażka to co zrobił Joe jest proces wycofania
  Mało prawdopodobna jest teoria ze w tym wszystkim jest jakiś plan powiązany z eskalującym konfliktem Iran s Izrael
  Talibowie mogą się stać przydatni w walce z konkurującym odłamem Islamu
  Powtórka Irak vs Iran
  Pozdrawiam
  Ziomek z NJ

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *