– Nie zostało nam 27 lat, co najwyżej 7 lat. Nawet to będzie ciężko osiągnąć, ponieważ już w tej chwili w natłoku wszystkich szalonych pomysłów, z którymi zderzamy się każdego dnia, a jak zauważamy, tych pomysłów jest coraz więcej. One przybierają na sile, ale też ich wprowadzanie przybiera na tempie, więc nie wiemy, co mają jeszcze w zanadrzu – mówi Sławomir Kozak.
Agenda 2050 czym jest?
– Jeden z tych pomysłów, to oczywiście jest zgodnie z obecnie najmodniejszym tematem, jakim jest walka z klimatem, jest kalkulowanie produkcji dwutlenku węgla. Mamy już na niektórych biletach kolejowych informacje o tym, że na przykład jadąc z Warszawy do Łodzi zużyliśmy 5 kilogramów dwutlenku węgla. Spodziewamy się, że tego typu podróż lotnicza, która jednak na ogół zawiera się w jakimś takim dystansie kilku tysięcy kilometrów, będzie pożerała nam z tego przydzielonego nam limitu znacznie więcej, bo nawet kilkaset kilogramów – wyjaśnia Sławomir Kozak.
Czym jest Agenda 2050 wg globalistów?
Agenda 2050 to plan działań opracowany przez ONZ, którego celem jest przyspieszenie globalnego postępu w kierunku zrównoważonego rozwoju. W skrócie, chodzi o to, aby żyć w harmonii z planetą i zapewnić równość społeczną. Agenda 2050 składa się z 17 celów zrównoważonego rozwoju, w tym wyeliminowania ubóstwa, ochrony klimatu, zapewnienia jakości edukacji, równości płci, promocji zrównoważonej produkcji i konsumpcji, czy zapewnienia czystej wody i sanitarnych warunków życia. Wdrożenie Agendy 2050 wymagać będzie zaangażowania rządu, sektora prywatnego i społeczeństwa obywatelskiego. Agenda ta jest jednym z najważniejszych globalnych wyzwań na najbliższe lata.
Agenda 2050, oficjalnie znana jako “Agenda na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030”, została przyjęta przez państwa członkowskie ONZ we wrześniu 2015 roku i składa się z 17 celów zrównoważonego rozwoju (SDGs), które mają na celu przyspieszenie postępu w kierunku zrównoważonego rozwoju na całym świecie. Celem tej agendy jest zapewnienie, aby postęp gospodarczy, społeczny i środowiskowy szedł w parze, aby ludzie mogli prowadzić godne życie, jednocześnie chroniąc naszą planetę.
W skrócie, cele SDGs to:
- Wyeliminowanie skrajnego ubóstwa i głodu
- Ochrona zdrowia i dobrej kondycji fizycznej
- Dostęp do jakościowej edukacji dla wszystkich
- Równość płci i wzmocnienie roli kobiet
- Czysta woda i sanitarny dostęp do warunków życia
- Czyste źródła energii i walka z zmianami klimatu
- Zrównoważony rozwój miast i infrastruktury
- Promowanie zrównoważonego wzrostu gospodarczego i zatrudnienia
- Innowacje i przemysł w służbie zrównoważonego rozwoju
- Ochrona ekosystemów lądowych i morskich
- Zmniejszenie nierówności społecznych i ekonomicznych
- Zrównoważona produkcja i konsumpcja
- Walka z zmianami klimatu i ich wpływami
- Ochrona wód słodkich i morskich oraz ich ekosystemów
- Zrównoważona gospodarka leśna i ograniczenie wylesiania
- Zmniejszenie przemocy i korupcji oraz wzmocnienie rządów prawa
- Wzmocnienie globalnej współpracy dla zrównoważonego rozwoju
Realizacja Agendy 2050 wymaga współpracy rządów, sektora prywatnego i społeczeństwa obywatelskiego na całym świecie, a jej osiągnięcie będzie zależeć od postępu w wielu obszarach, takich jak zwiększenie inwestycji w badania i rozwój, poprawa jakości edukacji, zmniejszenie nierówności społecznych i ekonomicznych, a także wprowadzenie zmian w produkcji i konsumpcji na bardziej zrównoważone modele.
Agenda 2050, kto za nią stoi?
Agenda 2050 (oficjalnie Agenda na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030) została opracowana i przyjęta przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ) we wrześniu 2015 roku. Przygotowanie Agendy 2050 wymagało współpracy wielu ekspertów z różnych dziedzin, a ostateczny dokument został przyjęty przez państwa członkowskie ONZ, włączając w to przywódców państw i rządów. Na czele działań związanych z Agendą 2050 stoi Sekretariat ONZ ds. Zrównoważonego Rozwoju, który odpowiada za koordynację działań na rzecz osiągnięcia celów SDGs wraz z innymi agendami i programami ONZ. Jednakże, nie ma jednej osoby, która stałaby na czele Agendy 2050 jako jej “twórca” czy lider.
Źródło: 1ANKH (Rumble.com), pl1.tv
Powinni się tez mnie zapytać czy ja wogole podatki chce płacić
Jaką inteligencję młodzi wierzą w internet
Ooo, obudzili sie ? naprawde?to nie dzieje sie od wczoraj nie od zeszlego roku i nie od pieciu lat! i nie od 10ciu , i jeszcze pobrali tzw “szczepionki” dobre, i to cala wasza wiedza? tak tak 2050 . OK! hmm duzo szczescia i powodzenia z tym 2030tym i jeszcze wiekszego na drodze do 2050tego.
Rośliny żyją dzięki co2 ,wiec niszczy się wszelką zieleń.
Te 17 wymienionych wyżej punktów powinny być uzupełnione punktem Numer 18: